Kubuś Puchatek – opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji, motywy, problematyka) - strona 2

jego przyjaciele. Akcja poszczególnych historyjek rozgrywa się w różnych częściach Lasu: w domu Krzysia (na skraju Lasu); w domku Puchatka, w domku Prosiaczka (w starym Buku, w samym środku Lasu); w dziupli Sowy Przemądrzałej; w okolicy sześciu sosen (gdzie Kubuś z Prosiaczkiem wykopali pułapkę na słonie); na starym dębie (gdzie mieszkają pszczoły); w domku Kangurzycy; w zagajniku (gdzie Puchatek i Prosiaczek tropili łasiczkę) oraz w norce Królika ( w której utknął na tydzień Puchatek).

Problematyka

Główną kwestią, jaką poruszają historyjki, jest przyjaźń i jej bezinteresowność. Zwierzątka akceptują siebie nawzajem, niezależnie od tego, jakiego ktoś jest usposobienia. Na przykład Kłapouchy jest zawsze smutny i zamyślony, a mimo to ma przyjaciół, którzy akceptują go takiego, jakim jest. Gdy gubi swój ogon, Puchatek spieszy mu z pomocą i rozwesela. Puchatek nie jest bystry, niewiele wie, często popełnia gafy, łatwo zapomina o wielu sprawach, ale jest ulubieńcem Krzysia, który wybacza mu wszystkie potknięcia. Podobnych przykładów przyjaźni jest w „Kubusiu Puchatku” mnóstwo.

Motywy

Motyw lasu

Las przedstawiony w historyjkach nie budzi grozy. Nikt się w nim nie może zgubić. Mieszkają w nim same

Polecamy również:

  • Kubuś Puchatek – plan wydarzeń

    1. Puchatek znajduje w Lesie dąb, na którym mieszkają pszczoły.2. Kubuś wdrapuje się na drzewo, jednak spada z niego.3. Miś prosi o pomoc Krzysia. Więcej »

  • Kubuś Puchatek – bohaterowie

    Krzyś to kilkuletni chłopiec. Lubi słuchać opowieści, które wieczorami opowiada mu tata. Ulubioną jego zabawką jest pluszowy miś. Mieszka na skraju Lasu. Wszystkie zwierzątka przychodzą do niego po radę. Czasem urządza przyjęcia lub podwieczorki dla mieszkańców Lasu. Potrafi czytać i pisać. Pomaga... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 5 =
Ostatnio komentowane
dsasadsda
• 2022-05-16 16:49:01
...
• 2022-05-16 16:13:57
fajne
• 2022-05-16 16:04:04
A do zoo zł do do xxxl
• 2022-05-16 15:49:19
Za długie
• 2022-05-16 15:04:11