Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Olga Tokarczuk, Dom dzienny, dom nocny – bohaterowie

Ostatnio komentowane
o
Matylda2 • 2020-01-26 15:25:13
jd
rakol • 2020-01-26 14:13:47
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Główna bohaterka

Jest to postać bezimienna, wymieniania w powieści właśnie jako „bohaterka”. Jest jednocześnie pierwszoosobowym narratorem całej książki. Wspólnie z partnerem znanym jako R. zamieszkuje w domu w podmokniętej wiosce o nazwie Piętno, znajdującej się na dolnym śląsku. W swoich wypowiedziach dokonuje charakterystyki swoich sąsiadów oraz zdradza własne fascynacje i zainteresowania. Interesuje ją znaczenie snów, astronomia, świat przyrody. Uwielbia wszystko, co nosi w sobie pierwiastek tajemniczości.

R.

Partner bohaterki, którzy raczej rzadko bierze udział w codziennym życiu domu. Zostaje jedynie wspominanie, że którejś zimy cudem uniknął śmierci w wypadku oraz, że prawdopodobnie rozpoznaje zapach śmierci.

Marta

Jest sąsiadką głównej bohaterki i staje się jej najlepszą przyjaciółką. Kobiety spędzają bowiem ze sobą dużo czasu. Jest to mała, siwa staruszka i znakomita obserwatorka. Kobieta zajmowała się robieniem peruk – jedną z nich zrobiła specjalnie dla przyjaciółki. Dla bohaterki Marta była niezwykle tajemniczą i pociągającą osobą.

Taki-a-taki

Sąsiad bohaterki, który jest starszym i ciekawskim mężczyzną, jednak niewrażliwym na ludzki los. Zna wiele opowieści i legend

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 5 =