Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Drzewo genealogiczne rodziny - jak to zrobić?

Ostatnio komentowane
siema kto lubi disa ten frajer pompka
antydis • 2020-02-27 08:18:32
cienko
WOOO • 2020-02-26 18:33:17
super omawiamy tą lekturę teraz pani nam poleciła tą stronę jesteś super koffam cię
gosia • 2020-02-26 05:31:36
JD SZMATE
antydis • 2020-02-27 08:18:54
„Alkiny to węglowodory nienasycone, zawierające co najmniej jedno potrójne wiązanie ...
grzegorz • 2020-02-26 10:55:43
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Genealogia to dziś bardzo modny i popularny temat. Robienie drzew genealogicznych jest świetną zabawą dla całej rodziny, w czasie której można przedstawić dziecku historię naszych przodków. Warto stworzyć drzewo genealogiczne, aby dowiedzieć się skąd pochodzą nasi krewni, jacy byli, jakie cechy mogli przekazać swoim potomkom. Czy był wśród nich ktoś zasłużony na społeczności lokalnej, a także dla całego kraju. Staranne przygotowanie drzewa genealogicznego może stać się niezwykłą pamiątką przekazywaną następnym pokoleniom oraz podróżą w przeszłość i odkrywaniem jej na nowo.

Drzewo genealogiczne jest to graficzny obraz powiązań rodzinnych (pokrewieństwa i powinowactwa) między członkami jednego rodu.

Drzewo genealogiczne jest to potoczna nazwa tablicy potomków, która jest sporządzana dla danej osoby, czyli probanta. Nazwa drzewa genealogicznego wywodzi się od „drzewa Jessego”, czyli biblijnego określenia potomków Jessego z Księgi Izajasza. Drzewo genealogiczne powinno przedstawiać potomków czyli ascendentów jednego probanta, czyli przodka. Umieszczamy tu dzieci probanta, wnuki, prawnuki, praprawnuki, często z ich współmałżonkami.

Inną formą jest wywód przodków. Również jest to graficzne

Polecamy również:

  • Nauki pomocnicze historii - definicje, podział, charakterystyka

    Nauki pomocnicze historii to zbiór nauk wspomagających pracę historyka w weryfikowaniu wiarygodności źródeł historycznych a tym samym ułatwiające poznanie przeszłości.. Niektóre z nich są samodzielnymi gałęziami nauki niezbędnymi do zrozumienia historii minionych epok. Więcej »

  • Źródła historyczne - podział, definicje

    Źródło historyczne jest to wszelaki ślad działalności człowieka (materialny i niematerialny) służący do rekonstruowania przeszłości. Za ich pomocą poznajemy przeszłość i dowiadujemy się jak ludzie dawniej żyli. Jak przed wiekami wyglądał świat. Więcej »

Komentarze (0)
4 + 4 =