Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Rozmnażanie krasnorostów i zielenic

Ostatnio komentowane
przydalo sie
jjoojo • 2019-06-13 14:46:18
Nie tyle rozwód co uznanie małżeństwa za nieważne dr Arletta Bolesta adwokat kości...
Arletta Bolesta • 2019-06-12 13:59:29
Abstrakcjonizm operuje abstrakcją! Zrezygnował, jak sam autor pisze, z wszelkiej figurat...
Anna • 2019-06-11 17:31:16
no ok
twój stary • 2019-06-11 15:44:43
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Krasnorosty – rozmnażanie, charakterystyka

Charakterystyczne u tych organizmów jest występowanie przemiany pokoleń. Przemiana pokoleń jest jednak inna niż u roślin, u których gametofit występuje naprzemiennie ze sporofitem. W przypadku krasnorostów po każdym gametoficie występują dwa sporofity. Gametangia męskie znajdujące się na haploidalnym gametoficie nazywane są spermatangiami, a żeńskie karpogoniami. Z zygoty powstaje diploidalny karposporofit, który wytwarza diploidalne karpospory. Pełny cykl życiowy krasnorostów obejmuje trzy pokolenia.

Zielenice – procesy rozmnażania

Organizmy te przeprowadzają wiele różnych procesów rozmnażania. Zarówno procesy bezpłciowe takie jak: podział komórki lub fragmentację plechy jak i bezpłciowe. Również niektóre grupy charakteryzują się przemianą pokoleń.

Polecamy również:

  • Skrętnica - charakterystka

    Skrętnica należy do glonów i królestwa roślin. Jest powszechnie występującym organizmem, zasięg występowania obejmuje wody słodkie całego świata włączając w to także strefy podbiegunowe. Obecna jest także w wodach stojących takich jak pola ryżowe. Zdarza się, że powoduje zakwity przez co uznawana jest... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');