Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Rozmnażanie krasnorostów i zielenic

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Mądre to
Zbyszek • 2019-07-27 08:44:21
Sekta według przeciwników stosowania tego terminu jest elementem pseudonauki, nie uznawa...
uczen Jezusa • 2019-07-30 10:16:33
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Krasnorosty – rozmnażanie, charakterystyka

Charakterystyczne u tych organizmów jest występowanie przemiany pokoleń. Przemiana pokoleń jest jednak inna niż u roślin, u których gametofit występuje naprzemiennie ze sporofitem. W przypadku krasnorostów po każdym gametoficie występują dwa sporofity. Gametangia męskie znajdujące się na haploidalnym gametoficie nazywane są spermatangiami, a żeńskie karpogoniami. Z zygoty powstaje diploidalny karposporofit, który wytwarza diploidalne karpospory. Pełny cykl życiowy krasnorostów obejmuje trzy pokolenia.

Zielenice – procesy rozmnażania

Organizmy te przeprowadzają wiele różnych procesów rozmnażania. Zarówno procesy bezpłciowe takie jak: podział komórki lub fragmentację plechy jak i bezpłciowe. Również niektóre grupy charakteryzują się przemianą pokoleń.

Polecamy również:

  • Skrętnica - charakterystka

    Skrętnica należy do glonów i królestwa roślin. Jest powszechnie występującym organizmem, zasięg występowania obejmuje wody słodkie całego świata włączając w to także strefy podbiegunowe. Obecna jest także w wodach stojących takich jak pola ryżowe. Zdarza się, że powoduje zakwity przez co uznawana jest... Więcej »

Komentarze (0)
4 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');