Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Ten obcy – charakterystyka bohaterów drugoplanowych

Ostatnio komentowane
Chcesz się bezpłatnie nauczyć języka angielskiego? Zgłoś się na kurs języka angiel...
Bezpłatne szkolenia • 2018-07-13 09:15:31
@Hasher To zależy już od tłumacza przekładu(Pisma zostały napisane w kilku językach ...
Hgfhfg • 2018-07-09 11:34:37
ok
andrzej duda • 2018-06-14 10:31:18
Super na spr.
Evogy • 2018-06-07 17:45:08
mega
Zuza • 2018-06-06 17:25:41
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Doktor Zalewski - ojciec Uli, mieszkający w Olszynach. Pan Zalewski opuścił matkę Urszuli dla innej kobiety. Po śmierci matki dziewczynka zamieszkała u ciotek w Warszawie. Ojciec wiele razy próbował ją odwiedzić, ale opiekunki Uli nie wyraziły zgody. Dziewczynka przyjeżdża do doktora tylko na wakacje. Zalewski czuje, że córka go odpycha. Nie potrafi znaleźć z nią wspólnego tematu, chociaż w widoczny sposób stara się naprawić wzajemne relacje. Gdy w życiu dziewczynki pojawia się Zenek, doktor ofiarowuje swą pomoc. W finale powieści przyjmuje chłopca pod swój dach i doprowadza do odnalezienia jego wujka. Po trudnej i szczerej rozmowie, godzi się z córką.

Pani Ubyszowa - matka Pestki, przebywająca w Olszynach na urlopie. Uważana przez całą grupę za sympatyczną i otwartą. Pani Ubyszowa ufa swej córce i jest do niej bardzo przywiązana. Daremnie stara się dociec, dlaczego Pestka nagle zmieniła swoje  zachowanie. „Spowiedź” córki (opowieść o Zenku i przyznanie się do kradzieży) zmusza ją do szybkich i radykalnych decyzji – Pestka ma zakaz wychodzenia z domu, a o sprawie Zenka zostaje poinformowany doktor Zalewski (co ostatecznie pomaga w szczęśliwym rozwiązaniu problemów chłopca).

Wiktor i Władek - chłopcy mieszkający w Olszynach, w powieści odgrywają rolę „czarnych charakterów”. Obydwaj zostają przyłapani przez Ulę na rzucaniu kamieniami w Dunaja. Powstrzymani (i pobici) przez Zenka i Mariana, postanawiają się zemścić. Donoszą miejscowemu milicjantowi, że na wyspie mieszka włóczęga oskarżony o kradzież. Dzięki interwencji doktora Zalewskiego sprawa kończy się szczęśliwie, a donosiciele otrzymują solidną nauczkę na przyszłość.

Polecamy również:

 • Charakterystyka Zenka Wójcika

  Zenek Wójcik jest tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy”. Jest wysokim, wysportowanym szesnastolatkiem o ciemnej czuprynie, dla którego rozmaite zręcznościowe wyczyny wydają się codziennością. Więcej »

 • Charakterystyka Uli Zalewskiej

  Ula Zalewska należy do dwójki głównych bohaterów powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy”. Jest sympatyczną trzynastolatką o szczupłej sylwetce i pięknych jasnych włosach. Matka dziewczyny umarła niedługo przed rozpoczęciem akcji, zaś ojciec ożenił się powtórnie kilka... Więcej »

 • Charakterystyka Pestki Ubyszówny

  Pestka Ubyszówna jest jedną z drugoplanowych bohaterek powieści pt. „Ten obcy”. Jest ładną, wysoką i smukłą trzynastolatką o ciemnych włosach i jasnych oczach, których spojrzenie wydaje się czasem przenikać do szpiku kości. Więcej »

 • Charakterystyka Mariana Pietrzyka

  Marian Pietrzyk należy do drugoplanowych postaci powieści pt. „Ten obcy”. Jest rówieśnikiem Uli i Pestki, podobnie jak one pochodzi również z Warszawy, a do Olszyn przyjechał na wakacje. Razem z młodszym kuzynem Julkiem mieszka w domu dziadków. Więcej »

 • Charakterystyka Julka Milera

  Julek Miller jest najmłodszym z bohaterów powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy”. Ma niewiele ponad dziesięć lat i niczym w zasadzie nie wyróżnia się spośród swoich rówieśników – w jego wyglądzie trudno doszukać się jakichkolwiek znaków... Więcej »

Komentarze (3)
3 + 5 =
Komentarze
mulan • 2017-10-13 14:31:06
nawet ok
qiwkwiwiiwww • 2017-01-17 14:51:30
fajnie
mania • 2015-10-19 17:01:37
newet okej