Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Ewa Nowak, Pajączek na rowerze – bohaterowie

Ostatnio komentowane
o
Matylda2 • 2020-01-26 15:25:13
jd
rakol • 2020-01-26 14:13:47
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Ola

Jedna z głównych bohaterów powieści Ewy Nowak. Uczennica szkoły podstawowej, energiczna i wysportowana dziewczyna, której „wszędzie jest pełno”. Najmniej interesuje się nauką, zaś najbardziej zabawą, przygodami i życiem „podwórkowym”. Pomimo tego Ola jest dojrzałą jak na swój wiek i świadomą otoczenia dziewczynką. Niestety jej bliscy oraz znajomi zdają się tego nie dostrzegać – większość dorosłych traktuje ją jak przysłowiowe małe dziecko, które jeszcze niezbyt wiele rozumie. Największy problem dotyczy jej relacji z mamą, która nie bierze zdania córki pod uwagę i próbuje sterować jej wyborami. Z perspektywy bohaterki jest to niesprawiedliwa postawa rodzica, który zupełnie odwrotnie traktuje starszą siostrę Oli – Basię. Te okoliczności powodują, że Ola zamyka się w sobie – jej postawa zmienia się pod wpływem znajomości z Łukaszem – nowym kolegą z klasy, bohaterem zupełnie niepozornym, stanowiącym jej charakterologiczne przeciwieństwo.

 

Łukasz

Drugi z głównych bohaterów książki. Ze swojej natury jest dość nieśmiały i wycofany ze społeczeństwa, co powoduje, że nie budzi wśród swoich rówieśników zainteresowania. Jego pasją jest nauka i poszerzanie swojej wiedzy, co przychodzi mu

Polecamy również:

  • Ewa Nowak, Pajączek na rowerze – opracowanie

    Pajączek na rowerze to jedna z kilku pozycji autorstwa Ewy Nowak, przeznaczonych dla najmłodszych nastolatków. Po raz pierwszy została wydana w 2008 roku w Warszawie, a wznowienia miały miejsce w 2015, 2017, 2018 i 2019 roku w Krakowie. Więcej »

  • Ewa Nowak, Pajączek na rowerze – problematyka

    Autorka poruszyła w powieści ważne tematy dotyczące rozwoju świadomości dziecka wchodzącego w wiek nastoletni. Najważniejszym motywem jest dziecięca miłość, widziana z punktu widzenia samych zakochanych, ale także ich bliskich (zwłaszcza mam). Więcej »

Komentarze (0)
2 + 5 =