Charakterystyka Małgorzaty - strona 2

w tajemniczych okolicznościach Mistrz znika z życia kobiety, postanawia ona zrobić wszystko, żeby go odzyskać.

Anielska wiedźma

Małgorzata nie waha się zatem użyć tajemniczego kremu podarowanego jej przez Azazella. Pod wpływem jego działania przechodzi metamorfozę i zmienia się w wiedźmę. Jako czarownica Małgorzata potrafi wiele napsocić. Z pasją niszczy mieszkanie znienawidzonego krytyka, który ośmielił się ośmieszyć jej ukochanego. Co więcej, kobieta przyjmuje propozycję samego szatana i na jego balu pełni honory gospodyni. Okropności, które ogląda podczas przyjęcia, nie mogą jednak skazić jej czystej natury. Obrazy ukazujące się przed jej oczami są perwersyjne i grzeszne, ale ona potrafi je objąć niewinnym spojrzeniem. Wewnątrz Małgorzaty nie ma zła, dlatego nawet kontakt z diabłem nie może zepsuć jej duszy.

Kobieta miłosierna i kochająca

Bohaterka w obliczu przerażających scen potrafi się zdobyć na miłosierdzie. Prosi zatem Wolanda, by ulżył cierpieniu dzieciobójczyni Friedy. Jej dobroć, niezłomna wiara i miłość zostają nagrodzone, Małgorzata może odzyskać swojego ukochanego i połączyć się z nim na zawsze. Miłość Małgorzaty jest siłą ocalającą, zdolną poruszyć samego szatana i zwyciężyć śmierć.

Polecamy również:

  • Charakterystyka Mistrza

    Mistrz to jeden z bohaterów powieści Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Jest on wybitnym pisarzem, który cierpi z powodu niemożności opublikowania dzieła swojego życia. Jako artysta bohater musi się zmierzyć z absurdem totalitarnego porządku. Nie jest jednak postacią przegraną, wręcz... Więcej »

  • Świta Wolanda – charakterystyka

    Świta Wolanda jest tyleż tajemnicza, co groteskowa. Należą do niej Behemot, Azazello, Abbadon, Korowiow-Fagot i Hella. Podstawową rolą świty Wolanda jest zorganizowanie wielkiego corocznego balu. Przy okazji bohaterowie ci przyczyniają się do zachwiania totalitarnego porządku, ujawniają wady systemu i karzą... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 2 =
Ostatnio komentowane
jsha
lol xd • 2021-09-21 19:01:58
dizeki bardzo, gang sicario$ pozdrawia
sentino • 2021-09-21 18:53:22
extra dziękuje
lol • 2021-09-21 15:40:54
kozacki material
johncena • 2021-09-21 14:35:44
dzięki zrobiliście mi zadanie z polaka
Twoja Stara • 2021-09-20 16:27:02