Lyn Gardner, Wiejemy do lasu - streszczenie

Bohaterki, osierocone siostry (Storm, Aurora i Ania) uciekając przed demonicznym doktorem De Wild’em zostają wrzucone w baśniowy świat, a na swojej drodze spotykają różne baśniowe postacie – Babę Jagę Miodunkę Bzyk, przełożoną sierocińca w Piernikowym Domu, dobrą wróżkę Nettę Dobrodziejkę, ogrzycę Matkę Rolmops.

Storm jest nastolatką, która nie boi się żadnych przygód, niebezpieczeństw i wyzwań. Kiedy chodzi o jej rodzinę i ochronę ich miasteczka (Rajskiego Zakątka) nie waha się podjąć walki w obronie tych wartości. Jest jednak zdana na siebie, musi walczyć ze złem bez pomocy rodziców. Razem ze swoimi siostrami wyrusza w magiczna podróż by poznać tajemnicę czarodziejskiej piszczałki, która Storm otrzymała od matki przed jej śmiercią. Podczas przygód dziewczynki będą musiały walczyć również o własne życie. Zmuszone będą do dokonywania wyborów, które nie zawsze będą korzystne dla nich i mieszkańców ich miasteczka.

W ostatecznej chwili Storm musi dokonać wyboru, która z jej sióstr ma pozostać przy życiu, a która ma umrzeć – doskonale wiedziała, że żaden wybór nie jest dobry i każdy przyniesie cierpienie i ból. Storm dokonuje w końcu tego wyboru, lecz ostatecznie zostaje sama ponieważ siostra, która miała przeżyć, solidarnie postanowiła połączyć się z umierającą.

W ostateczności Storm odzyskuje swoje siostry, lecz ich relacje diametralnie się zmieniają, choć przyrzekały sobie być razem na zawsze.

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 4 =
Ostatnio komentowane
które to interpretacja?
Sylwia • 2020-10-18 12:46:17
Dobre
Bartek • 2020-10-18 12:38:41
Dzięki
Siano • 2020-10-17 15:44:01
Szkoda, że ludzie, którzy coś wiedzą na temat edukacji - są usuwani..., a przychodzą...
Szkoda • 2020-10-15 06:56:27
Nie chcę mi sie tego uczyć :(
Ból życia • 2020-10-15 06:08:11