Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Lyn Gardner, Wiejemy do lasu - streszczenie

Bohaterki, osierocone siostry (Storm, Aurora i Ania) uciekając przed demonicznym doktorem De Wild’em zostają wrzucone w baśniowy świat, a na swojej drodze spotykają różne baśniowe postacie – Babę Jagę Miodunkę Bzyk, przełożoną sierocińca w Piernikowym Domu, dobrą wróżkę Nettę Dobrodziejkę, ogrzycę Matkę Rolmops.

Storm jest nastolatką, która nie boi się żadnych przygód, niebezpieczeństw i wyzwań. Kiedy chodzi o jej rodzinę i ochronę ich miasteczka (Rajskiego Zakątka) nie waha się podjąć walki w obronie tych wartości. Jest jednak zdana na siebie, musi walczyć ze złem bez pomocy rodziców. Razem ze swoimi siostrami wyrusza w magiczna podróż by poznać tajemnicę czarodziejskiej piszczałki, która Storm otrzymała od matki przed jej śmiercią. Podczas przygód dziewczynki będą musiały walczyć również o własne życie. Zmuszone będą do dokonywania wyborów, które nie zawsze będą korzystne dla nich i mieszkańców ich miasteczka.

W ostatecznej chwili Storm musi dokonać wyboru, która z jej sióstr ma pozostać przy życiu, a która ma umrzeć – doskonale wiedziała, że żaden wybór nie jest dobry i każdy przyniesie cierpienie i ból. Storm dokonuje w końcu tego wyboru, lecz ostatecznie zostaje sama ponieważ siostra, która miała przeżyć, solidarnie postanowiła połączyć się z umierającą.

W ostateczności Storm odzyskuje swoje siostry, lecz ich relacje diametralnie się zmieniają, choć przyrzekały sobie być razem na zawsze.

Zobacz również

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 5 =
Ostatnio komentowane
Synod w Jamni zaczyna być podważany jako niezaistniały.
Marcin • 2020-08-01 22:23:11
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28