Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Droga donikąd - streszczenie

Ostatnio komentowane
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Nie no ja sie zgadzam z państwem :s
Jakiś żul • 2019-06-22 06:43:06
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Część I - KAROL

Marta czeka na powrót męża z pracy. Paweł i jego przyjaciel Karol pracują przy wyrębie drzewa. Któregoś dnia w lesie pojawia się NKWD. Leśniczy odwraca uwagę funkcjonariuszy od obu mężczyzn. Wieczorem Paweł spotyka się potajemnie z Weroniką, kobietą, którą poznał na dworcu kolejowym 5 sierpnia - w dniu uroczystości na cześć włączenia kraju do ZSRR.

W połowie września w szkole organizowany jest wiec przedwyborczy. Spotkanie kończą głośne wiwaty na cześć Związku Radzieckiego i Stalina.

W czasie zakrapianego spotkania u Franciszka z Lasu mężczyźni prowadzą rozmowę na temat zmian w zachowaniu ludzi zastraszanych przez władze. Tymczasem Ola Rymaszewska, sąsiadka, ostrzega Martę przed Franciszkiem, który ponoć jest konfidentem.

Aby uniknąć wypełniania szczegółowych ankiet osobowych, Paweł i Karol porzucają pracę drwali i zatrudniają się przy melioracji łąk. Wkrótce Karol opuszcza towarzysza i zatrudnia się w miejskiej szkole. Wizytę tam składa Paweł. Dyrektorka opowiada mu o walce z komisariatem oświaty o możliwość posługiwania się w szkole językiem polskim.

Na ulicy Paweł spotyka dawnego znajomego, Leona, który zabiera go do pralni. Tam poznaje Tadeusza Zakrzewskiego

Polecamy również:

Komentarze (0)
2 + 2 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');