Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Pani Bovary - bohaterowie - strona 3

bawełny i zamieszkać u ciotki.

Leon Dupuis

Kochanek Emmy. Niepoprawny romantyk, miłośnik literatury i sztuki. Z początku ma opory przed tym, by nawiązać romans z żonatą kobietą, jednak gdy ponownie spotyka ją po latach, nie waha się ani chwili i uwodzi Emmę. Nie ma wyrzutów sumienia z powodu ich regularnych spotkań. Krótko po śmierci pani Bovary żeni się.

Rudolf Boulanger

Pierwszy kochanek Emmy, traktuje ją przedmiotowo – jako kolejną zdobycz. Gdy Emma proponuje wspólną ucieczkę, arystokrata – by uniknąć zobowiązań – bez wahania kończy listownie trzyletni romans. Rudolf to egoista, bawidamek i żyjący chwilą mężczyzna.

Zobacz również

 • Pani Bovary - plan wydarzeń

  1. Wyjazd Karola Bovary do szkoły medycznej 2. Pierwsza praktyka młodego lekarza w Tostes 3. Poznanie Emmy

  Więcej
 • Pani Bovary - opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji, motywy)

  Książka została wydana w roku 1857. Na jej kształt wpływ miała wpływ podróż odbyta przez Flauberta – w ciągu półtora roku odwiedził on m.in. Grecję, Egipt, Syrię i Palestynę. Wówczas wykrystalizował się obraz bohaterki powieści. Po powrocie autor zamknął się w swojej pracowni we francuskim Croisset i p...

  Więcej
 • Pani Bovary - problematyka

  „Pani Bovary” jest przykładem dzieła francuskiego realizmu, który dążył do fotograficznego opisu rzeczywistości. Ten typ powieści powstał w połowie XIX wieku, a jego naczelną cechą był szczególny rodzaj relacji między kategoriami narratora i świata przedstawionego. Z takim właśnie typem dokumentalizmu mamy ...

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 3 =
Ostatnio komentowane
Synod w Jamni zaczyna być podważany jako niezaistniały.
Marcin • 2020-08-01 22:23:11
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28