Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Matura ustna - opis ilustracji

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Mądre to
Zbyszek • 2019-07-27 08:44:21
Sekta według przeciwników stosowania tego terminu jest elementem pseudonauki, nie uznawa...
uczen Jezusa • 2019-07-30 10:16:33
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Co to jest opis obrazka- definicja

Opisywanie obrazka z zestawu maturalnego to drugie z ocenianych zadań na maturze ustnej. Poprzedza je odgrywanie ról w prowadzonej rozmowie pomiędzy zdającym a egzaminującym. Głównym celem tego zadania jest sprawdzenie umiejętności reagowania językowego na przedstawiony materiał stymulujący, czyli w tym przypadku ilustrację. 

Cechy i zasady tworzenia

Podczas wykonywania tego zadania maturzysta musi opisać co przedstawia fotografia, a następnie udzielić odpowiedzi na pytania egzaminującego. Pytania te są w większym lub mniejszym stopniu związane z przedstawioną ilustracją.

Budowa i schemat

Na wykonanie całego zadania maturzysta ma nie więcej niż trzy minuty. W pierwszej części zadania zdający jest zobowiązany  określić kogo przedstawia ilustracja, jakie czynności wykonuje ta osoba i gdzie się znajduje. W kolejnej części zadania zdający udziela odpwiedzi na trzy pytania zadane mu przez egzaminatora. Pytania te nie są zamieszczone w zestawie dla zdającego i należy odpowiadać na nie za pomocą rozbudowanych zdań.

Przydatne zwroty i słownictwo

In the picture I can see... - Na obrazku widzę...

The photo shows... - Ilustracja pokazuje...

The picture

Polecamy również:

  • Matura ustna - przykładowy opis obrazka

    Polecenie Opisz zdjęcie, a następnie udziel odpowiedzi na pytania zadane przez egzaminatora. Opis obrazka The picture shows three people in their twenties sitting on the concerete stairs in front of some building. They seem to be talking and laughing, which makes me think they are a group of friends. The girl on... Więcej »

Komentarze (0)
3 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');