Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Powstanie Spartakusa - przyczyny i przebieg. Spartakus - życiorys

Ostatnio komentowane
19 maja została ścięta !
Pauline • 2019-08-22 06:47:17
Ma to swoje praktyczne konsekwencje w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa ...
Arletta Bolesta • 2019-08-21 14:21:44
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

W starożytnym Rzymie wśród masy niewolników, która zwiększała się wraz z rozbudową imperium, specyficzną grupę stanowili gladiatorzy. Były to osoby z odpowiednimi warunkami fizycznymi, które szkolono w specjalnych szkołach, w jednym tylko celu – zabijania przeciwników na arenie. Praktycznie każdy z nich musiał liczyć się z perspektywą krwawej śmierci ku uciesze tłumu rzymskiego, który pokochał tego typu rozrywki.

Zdarzały się wyzwolenia gladiatorów, jednak należały do rzadkości. Przed wszystkim ze względu na ogromny wkład finansowy jaki musiał wyłożyć właściciel danej szkoły na trening swoich gladiatorów.
Ze względu na umijętności jakich nabywali gladiatorzy, ich bunt mogł przerodzić się w wyjątkowe zagrożenie dla rzymian. Z tego względu każdy lanista w swojej szkole posiadał grupę uzbrojonych meżczyzn, którzy odpowiadali za wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

W roku 73 p.n.e. w Kapui, w szkole gladiatorskiej Lentulusa Batiatusa dochodzi do wybuchu buntu niewolników. Nicałe sto osób ucieka ze szkoly, by następnie schronić się na pobliskiej górze Wezuwiusz - Przywódcą wyzwolonej grupy był Spartakus.

Z pochodzenia był trakiem. Podobnie jak inni przedstawiciele poszczególnych plemion,

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');