Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Sieć internetowa na świecie

Ostatnio komentowane
Naprawdę swietne wytłumaczenie o co chodzi z energia kinetyczna wzgledem ukladu odniesie...
Tom02 • 2018-08-18 20:49:41
@ Zaraza, dziękuję za czujność i zwrócenie uwagi. Już jest poprawna data urodzin.
ADMIN • 2018-08-20 13:14:31
"Jezu Chry..."! Dawno już nie czytałem tak czerwonego, komuszego, wypaczonego opracowani...
Otwórz oczy • 2018-08-15 18:21:31
Według mnie bardzo przydatne dzięki temu tekstowi mniej więcej zrozumiałam jak dział...
Emilia • 2018-07-26 20:05:25
@Hasher To zależy już od tłumacza przekładu(Pisma zostały napisane w kilku językach ...
Hgfhfg • 2018-07-09 11:34:37
Właściciel:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Internet to globalna sieć łącząca komputery. Jego rozpowszechnienie się pod na przełomie XX i XXI wieku (wcześniej rozwijany był jako sieć łączności wojskowej, a potem łączności pomiędzy ośrodkami akademickimi i badawczymi) zrewolucjonizowało zarówno telekomunikację (przesył danych i informacji na odległość) ale także naszą pracę i codzienne życie. Ułatwienie i przyspieszenie przepływu informacji nasiliło procesy globalizacji.
Współcześnie łączność internetowa jest do pewnego stopnia scentralizowana. Przepływ informacji odbywa się bowiem głównie przez serwery świadczące usługi użytkowników Internetu. Rozwijane są jednak również usługi umożliwiające bezpośredni kontakt pomiędzy użytkownikami  (łączność komputer-komputer - P2P), np. przez komunikator Skype.

Sieć udostępnia wiele usług, m.in.: możliwość tworzenia i przeglądania stron WWW, wysyłanie wiadomości pocztą elektroniczną, transfer danych, dyskusje na forach internetowych, załatwianie spraw urzędowych i realizowanie płatności na rzecz dostarczycieli towarów i usług drogą elektroniczną, coraz bardziej popularne i tańsze dla sklepów zakupy w sieci (e-commerce), zdalna nauka (e-learning).

Obecnie mamy możliwość korzystać z łączności

Autor: dr Krzysztof Jarzyna z Instytutu Geografii UJK w Kielcach

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 5 =