Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Właściciel:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Ocena atrakcyjności turystycznej Polski - strona 2

dwukrotnie – po 1989 roku, kiedy Polska otworzyła się na świat po upadku rządu komunistycznego (przyciągała swojego rodzaju egzotyka)
oraz po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej.
Jest to głównie klasyczna turystyka krajoznawcza i wypoczynkowa. Najchętniej odwiedzane są polskie miasta (zwłaszcza Kraków, Wrocław, Gdańsk i Warszawa) oraz wybrzeże Bałtyku, Pojezierze Mazurskie, Tatry, Sudety i Puszcza Białowieska.
Duże znaczenia miała i w dalszym ciągu ma turystyka sentymentalna. Zachodnie i północne województwa Polski odwiedzają Niemcy, którzy tam się urodzili lub których rodziny pochodzą z tych stron. Z kolei liczne miasteczka Polski Centralnej i Południowej będące miejscem urodzenia chasydzkich cadyków (np. Góra Kalwaria pod Warszawą, czy Bobowa na Pogórzu Karpackim) odwiedzane są przez Żydów z Izraela i USA.
Rozwija się też turystyka niszowa:
przyrodnicza, zwłaszcza ornitologiczna - np. w Biebrzańskim Parku Narodowym,
biograficzna - np. miejsca związane z życiem Fryderyka Chopina przyciągają japońskich miłośników jego twórczości,
zakupowa - turyści z Wielkiej Brytanii i innych krajów Europy Zachodniej chętnie odwiedzają centra handlowe w dużych polskich miastach,
czy zdrowotna

Autor: dr Krzysztof Jarzyna z Instytutu Geografii UJK w Kielcach

Zobacz również

Losowe zadania

 • Oblicz, które jony są najliczniejsze w roztworze

  W wodnym roztworze o masie 100 g rozpuszczono chlorek potasu, chlorek sodu oraz bromek sodu, a stężenie każdej z tych soli w roztworze wynosi 2% (m/m). Oblicz które jony są najliczniejsze w roztworze, a także podaj liczbę moli tego jonu w roztworze. W obliczeniach przyjmij α = 100%, wyniki zaokrąglij do 2. miejsca po przecinku.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapisz równania reakcji cyny z kwasami

  Cyna jest metalem, który w związkach chemicznych przyjmuje II lub IV stopień utlenienia. W reakcji z gorącym, stężonym kwasem siarkowym(VI) wydziela się inny gaz niż w reakcji tego metalu z gorącym stężonym kwasem solnym. Powstające sole różnią się zarówno stopniem utlenienia cyny jak również rodzajem anio...

  1 Odpowiedz Więcej
 • Zgrubienia - przykłady użycia

  Określ w którym przypadku zgrubienie zostało użyte ponieważ dotyczyło osoby lub przedmiotu dużych rozmiarów, a kiedy wyrażało negatywny stosunek emocjonalny. To dziewuszysko spod trójki nie mówi nikomu dzień dobry. Konrad mieszka w tamtym domisku, największym na osiedlu. Nie lubię swojego garbatego nochal...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Ułóż zdania współrzędnie złożone

  Ułóż zdania współrzędnie złożone podanych typów:   Wynikowe Rozłączne Przeciwstawne Łączne Przeciwstawne Wynikowe Łączne Rozłączne

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapisz równanie dysocjacji i wskaż jon o charakterze amfiprotycznym

  Zapisz reakcję dysocjacji kwasu siarkowodorowego, a następnie wskaż jon, który wykazuje właściwości amfiprotyczne według teorii Brönsteda-Lowry’ego.

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 3 =
Ostatnio komentowane
KKKK
MISTRZ • 2020-04-03 14:45:57
d
d • 2020-04-03 13:15:01
n
bn • 2020-04-03 12:55:19
super
xxgosiaxx123456 • 2020-04-03 11:05:11
Prawie jakbym widział to, czego nie uczyłem się w szkole średniej, a być może to jes...
Aleksander • 2020-04-03 10:40:04