Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Friedrich Dürrenmatt, Wizyta starszej pani – streszczenie, plan

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Świetne, że można nauczyć się pisać dobry felieton. Przydaje się ta wiedza także p...
Szymon Owedyk • 2019-08-01 04:28:01
Super wskazówki, jak pisać reportaż. Swoje rady o tym, jak reportaż i felieton piszę,...
Szymon Owedyk • 2019-07-31 20:10:19
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Streszczenie

Główną bohaterką utworu jest Klara Zachanassian, która przybywa do biednego, zrujnowanego miasteczka Gullen, gdzie niegdyś mieszkała. W dawnych czasach cierpiała biedę i była nieszczęśliwie zakochana w Alfredzie. Ten niestety porzucił ją i ożenił się z inną kobietą, właścicielką sklepu galanteryjnego. Klara wyjechała i pracowała jako prostytutka w Hamburgu, gdzie zakochał się w niej właściciel złóż ropy naftowej. Klara została jego żoną, a gdy umarł związywała się  z kolejnymi bogatymi mężczyznami. Tym sposobem kobieta stała się milionerką. Gdy zawitała do Gullen, została przyjęta niezwykle życzliwie – mieszkańcy liczyli bowiem, że wyciągnie ona miasteczko z nędzy. Wśród nich był także Alfred podający się za jej dawnego przyjaciela.

Klara bardzo mile spędzała czas w wiosce, towarzyszył jej Alfred, z którym wspominali dawne czasy i randki. Kobieta postanowiła pomóc mieszkańcom i obiecała dawnemu kochankowi duże sumy pieniędzy dla miasta, on zaś zadeklarował, że wciąż darzy ją uczuciem.

Wieczorem odbywa się przyjęcie, na którym zebrani ciepło wspominają Klarę. Starsza pani oznajmia, że podaruje miasteczku miliard dolarów, jeśli zostanie naprawiona krzywda jaką wyrządzono

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');