Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Skarb Troi - bohaterowie - strona 2

znajduje się magiczny tunel do przeszłości. Z powodu kalectwa nie uczestniczy w podróżach. Zajmuje się natomiast zbieraniem informacji, planowaniem, przygotowaniami do wypraw. Jest doskonałym organizatorem, potrafi przewidzieć trudności, z jakimi mogą borykać się jego przyjaciele i stara się im zapobiegać. Nosi okulary oraz aparat ortodontyczny.

Magnusa charakteryzuje pomysłowość. Zawsze potrafi wybrnąć z trudnej sytuacji, znajdując stosowne wyjście. Trafiwszy do przeszłości, z łatwością wymyśla nową tożsamość dla siebie i Lilly. Potrafi przy tym wziąć pod uwagę zaistniałe okoliczności oraz realia historyczne. Jest również niezwykle zręczny. To urodzony majsterkowicz. Z kawałków skór i powrozu w mig konstruuje piłkę na prośbę swojej przyjaciółki.

Mama Lilly jest krawcową. Pracuje w teatrze. Chętnie dzieli się z córką swoją wiedzą na temat mody panującej w dawnych czasach. Stara się nauczyć córkę szacunku dla pracy, motywuje ją do samodzielnego przygotowania kostiumów.

Tata Alberta to wynalazca, konstruktor. Całe dnie spędza w swoim labolatorium, opracowując kolejne wynalazki. Na swoim koncie ma kilka mniej lub bardziej udanych konstrukcji, m.in. toster do opiekania na zimno,

Zobacz również

 • Skarb Troi - streszczenie

  Jest środek lipca. Pogoda dopisuje. Troje przyjaciół spędza czas w ogrodzie willi, w której mieszkają Albert i jego ojciec. Nagle Magnus czuje ukłucie w ramię. Okazuje się, że leżał na starym widelcu, który musiał należeć do poprzedniego właściciela domu, dziwaka twierdzącego, że potrafi podróżować w c...

  Więcej
 • Skarb Troi - plan wydarzeń

  1. Poszukiwanie skarbów w ogrodzie Alberta. 2. Wiadomość o skarbie króla Troi. 3. Decyzja o podróży w czasie.

  Więcej
 • Skarb Troi - czas i miejsce akcji, motywy, prawda i fikcja

  Czas i miejsce akcji Akcja „Skarbu Troi” toczy się równolegle w teraźniejszości (bohaterowie czerpią wiedzę z Internetu) i przeszłości.

  Więcej
 • Skarb Troi - problematyka

  Akcja powieści skoncentrowana jest wokół legendarnego skarbu Priama, którego na terenie współczesnej Turcji szukał niemiecki archeolog-amator, Heinrich Schliemann. W 1873 r., badając wzgórze Hisarlik, odkopał ponad 8000 przedmiotów (broni, naczyń, biżuterii), które potajemnie wywiózł z ...

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 3 =
Ostatnio komentowane
Istnieje więcej funkcji tkanek stałych? Jeśli tak to prosiłabym o podanie. :D
Naomi • 2020-04-09 08:00:03
Wartościowy i pouczający o fizyce i pokazuje siłe dośrodkową bardzo dobrze i przejrzy...
D.N.A • 2020-04-08 19:39:31
Bardzo mi pomogło,
Elo • 2020-04-08 14:38:50
dobre
tom • 2020-04-08 12:22:18
dobra odpowiedź
kox • 2020-04-08 11:27:19