Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Przygody Tomka Sawyera - streszczenie - strona 9

Ostatnio komentowane
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Zhańbiony Mężczyzna Autor: Władysław Pitak Młodzi mężczyźni nie spieszą się d...
Władysław • 2020-01-25 07:42:34
Jak mnie znajdą to mnie zabijom przyjadom na swoich rowerkach kradzionych ze złomu i aut...
Janusz korwin darwin • 2020-01-24 12:36:12
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

ożywiło Tomka. Chłopak wciąż go żałował, wiedząc o tym, że jest niewinny. Postanowił w końcu odwiedzić jego obrońcę i wyznać mu prawdę. Następnego dnia miał zeznawać w sądzie. Gdy mówił, Indianin Joe wybiegł z Sali. Pottera ostatecznie uniewinniono, a Tomek zyskał miano bohatera. Niestety, Indianina Joego nie odnaleziono.

Któregoś dnia Sawyera ogarnęło wielkie pragnienie odnalezienia skarbu. Do swojego pomysłu udało mu się przekonać Hucka Finna. Chłopcy zaopatrzyli się w niezbędny sprzęt i ruszyli w drogę. Najpierw udali się na wzgórze, później do nawiedzonego domu. W tym ostatnim podsłuchali dwóch mężczyzn, którzy planowali wykonać jakąś niebezpieczną robotę i uciec później do Teksasu. Jednym z nich był Indianin Joe. Chłopcy obserwowali ich ze strychu – mężczyźni wydobyli skarb i opuścili dom, zamierzając przenieść kosztowności pod krzyż.

Kolejnego dnia bohaterowie postanowili, że muszą odzyskać skarb. Dowiedzieli się, że w pobliskim zajeździe ktoś wynajął pokój, lecz rzadko go opuszczał. Zaczęli obserwować to miejsce. W końcu Tomek, zdobywszy klucze, otworzył pomieszczenie i zobaczył śpiącego Joego. Wybiegł więc i zaczął panicznie uciekać. Główny bohater udał się do domu, a Huck

Polecamy również:

Komentarze (0)
5 + 3 =