Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Przygody Tomka Sawyera - streszczenie - strona 7

Ostatnio komentowane
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Zhańbiony Mężczyzna Autor: Władysław Pitak Młodzi mężczyźni nie spieszą się d...
Władysław • 2020-01-25 07:42:34
Jak mnie znajdą to mnie zabijom przyjadom na swoich rowerkach kradzionych ze złomu i aut...
Janusz korwin darwin • 2020-01-24 12:36:12
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

do miasteczka stawał się coraz bardziej kuszący. Tomek zakradł się nawet pod dom, gdzie usłyszał, jak jego ciotka i matka Harpera opłakiwały chłopców będąc przekonane, że utonęli w rzece.

Kolejny dzień również obfitował w zabawę, lecz wieczorem Joe i Huck chcieli już wracać do domów. Tomek postanowił ich zatrzymać, zapoznając ich z planem, jaki przyszedł mu do głowy. Wszyscy przystali na jego propozycję. Nocą nadeszła burza, która dokonała wielkich zniszczeń w ich obozowisku.

Wkrótce mieszkańcy miasteczka zaczęli odczuwać brak chłopców. Jednego dnia po lekcjach zorganizowano spotkanie, na którym pojawiły się rodziny bohaterów, a pastor opowiadał o młodzieńcach tak pięknie, że wszyscy ich żałowali. Nagle drzwi do świątyni otworzyły się i stanęła w nich cała trójka.

Tomek przeprosił ciotkę za swoje zachowanie i żeby skłonić ją do przebaczenia mu zniknięcia, zaczął cytować jej słowa, które sama wypowiedziała (podsłuchał je). Powiedział jej, że miał proroczy sen i właśnie taką widział w nim ciotkę. Wkrótce młodzieniec zaczął być bohaterem w szkole.

Aby zemścić się na Becky, wiele czasu spędzał z Amy, co bardzo drażniło jasnowłosą dziewczynę. Niebawem i ona zaczęła odgrywać się na Tomku,

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 4 =