Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Przygody Tomka Sawyera - streszczenie - strona 6

Ostatnio komentowane
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Zhańbiony Mężczyzna Autor: Władysław Pitak Młodzi mężczyźni nie spieszą się d...
Władysław • 2020-01-25 07:42:34
Jak mnie znajdą to mnie zabijom przyjadom na swoich rowerkach kradzionych ze złomu i aut...
Janusz korwin darwin • 2020-01-24 12:36:12
SĄD SĄDEM A ,,SPRAWIEDLIWOŚĆ" TO ZUPEŁNIE INNA SPRAWA CHOĆ WIELU POCZCIWOTOM ZALEŻY...
LESZEK • 2020-01-24 09:05:27
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

dodatkowej zapłaty, a usłyszawszy, że Robinson się nie zgadza, Joe dźgnął lekarza. Nóż włożył w rękę Pottera i uciekł. Tak samo postąpili chłopcy, którzy zwiali do pobliskiej garbarni. Tam obiecali sobie, że nie wyjawią nikomu tego, co widzieli tej nocy.

Następnego dnia całe miasteczko dowiedziało się o morderstwie lekarza. Głównym podejrzanym był właśnie Muff Potter, którego widziano, jak obmywał się nad rzeką. Jego winę potwierdził także Indianin Joe.

Wkrótce w zachowaniu Tomka zaszła dziwna zmiana – chłopiec stał się mniej żywy, apatyczny. Miały na to wpływ wydarzenia, których świadkiem był na cmentarzu (wciąż o nich myślał) oraz fakt, iż Becky przestała chodzić do szkoły. Któregoś dnia spostrzegł jednak, jak zmierzała do znienawidzonego przezeń miejsca. Ucieszył się i zaczął zwracać na siebie jej uwagę. Niestety nie przyniosło to efektu. Jasnowłosa dziewczyna szła przed siebie i nawet na niego nie spojrzała. Stan Tomka był tragiczny. Postanowił uciec z domu, by wieść życie pirata. Do pomysłu przekonał Joego Harpera oraz Hucka Finna.

Nocą chłopcy przedostali się na wyspę Jacksona, gdzie chcieli spędzić resztę życia. Wkrótce jednak zabawa w piratów okazała się nudna, a powrót

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 3 =