Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Przygody Tomka Sawyera - streszczenie - strona 11

po kolejnych korytarzach, Tomek dostrzegł Indianina Joego, który jednak szybko uciekł. Para bohaterów powoli traciła wiarę w swoje ocalenie. Tomek często trzymał Becky za ręckę i obejmował ją, by dodać jej otuchy. Wkrótce dziewczyna zrobiła się senna i nie miała sił na dalszą drogę. Chłopak zostawił ją więc przy źródełku, a sam szukał wyjścia. W końcu się udało. Wrócił po Becky i oboje opuścili jaskinię. Niebawem mieszkańcy St. Petersburga usłyszeli dzwony i krzyki mówiące o tym, że Tomek i Becky się odnaleźli.

Po dwóch dniach odpoczynku Tomek postanowił odwiedzić Finna, lecz wdowa Douglas nie chciała, by ktokolwiek zakłócał spokój chorego. W drodze powrotnej do domu odwiedził Becky i dowiedział się, że jaskinie zostały zamknięte. Stwierdził, że najpewniej jest tam jeszcze Indianin Joe. Wkrótce znaleziono jego ciało.

Kilka dni później Tomek spotkał się z Huckiem. Chłopcy musieli jeszcze wydobyć skarb, o którym mówili bandyci. Udali się w stronę sieci jaskiń, gdzie skarb się znajdował. Przesypali monety do worków, z którymi udali się w stronę domu wdowy Douglas, chcąc zakopać swoje łupy. Kiedy jednak przechodzili koło domu Walijczyka, mężczyzna zaprosił ich, by poszli razem z nim do wdowy. Tam, mając za świadków kilka zebranych osób, opowiedział o tym, jak Huck przyczynił się do uratowania kobiety. Później wdowa stwierdziła, że chętnie zajmie się wychowaniem młodzieńca i da mu opiekę. Odezwał się jeszcze Tomek, który pokazał worek należący do Finna i oznajmił, że jest on teraz bogaty.

Wkrótce chłopcy zyskali wielką sławę, a ich opiekunki ulokowały pieniądze w bankach. Finnowi nowe życie nie przypadło jednak do gusty i po trzech tygodniach zniknął bez śladu. Odnalazł go dopiero Tomek – skłonił chłopca do powrotu, a w drodze snuli wizje swoich kolejnych przygód.

Zobacz również

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 2 =
Ostatnio komentowane
Synod w Jamni zaczyna być podważany jako niezaistniały.
Marcin • 2020-08-01 22:23:11
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28