Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Przygody Tomka Sawyera - streszczenie - strona 11

Ostatnio komentowane
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Zhańbiony Mężczyzna Autor: Władysław Pitak Młodzi mężczyźni nie spieszą się d...
Władysław • 2020-01-25 07:42:34
Jak mnie znajdą to mnie zabijom przyjadom na swoich rowerkach kradzionych ze złomu i aut...
Janusz korwin darwin • 2020-01-24 12:36:12
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

po kolejnych korytarzach, Tomek dostrzegł Indianina Joego, który jednak szybko uciekł. Para bohaterów powoli traciła wiarę w swoje ocalenie. Tomek często trzymał Becky za ręckę i obejmował ją, by dodać jej otuchy. Wkrótce dziewczyna zrobiła się senna i nie miała sił na dalszą drogę. Chłopak zostawił ją więc przy źródełku, a sam szukał wyjścia. W końcu się udało. Wrócił po Becky i oboje opuścili jaskinię. Niebawem mieszkańcy St. Petersburga usłyszeli dzwony i krzyki mówiące o tym, że Tomek i Becky się odnaleźli.

Po dwóch dniach odpoczynku Tomek postanowił odwiedzić Finna, lecz wdowa Douglas nie chciała, by ktokolwiek zakłócał spokój chorego. W drodze powrotnej do domu odwiedził Becky i dowiedział się, że jaskinie zostały zamknięte. Stwierdził, że najpewniej jest tam jeszcze Indianin Joe. Wkrótce znaleziono jego ciało.

Kilka dni później Tomek spotkał się z Huckiem. Chłopcy musieli jeszcze wydobyć skarb, o którym mówili bandyci. Udali się w stronę sieci jaskiń, gdzie skarb się znajdował. Przesypali monety do worków, z którymi udali się w stronę domu wdowy Douglas, chcąc zakopać swoje łupy. Kiedy jednak przechodzili koło domu Walijczyka, mężczyzna zaprosił ich, by poszli razem z nim do wdowy. Tam, mając za świadków kilka zebranych osób, opowiedział o tym, jak Huck przyczynił się do uratowania kobiety. Później wdowa stwierdziła, że chętnie zajmie się wychowaniem młodzieńca i da mu opiekę. Odezwał się jeszcze Tomek, który pokazał worek należący do Finna i oznajmił, że jest on teraz bogaty.

Wkrótce chłopcy zyskali wielką sławę, a ich opiekunki ulokowały pieniądze w bankach. Finnowi nowe życie nie przypadło jednak do gusty i po trzech tygodniach zniknął bez śladu. Odnalazł go dopiero Tomek – skłonił chłopca do powrotu, a w drodze snuli wizje swoich kolejnych przygód.

Polecamy również:

Komentarze (0)
2 + 5 =