Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Noelka - streszczenie - strona 2

przekonuje do zmiany postępowania, kiedy u chorego chłopca pojawia się trójka dzieci z sąsiedztwa aniołek biegnie do sklepu po dodatkowe czekolady.

Tata Borejko spada z drabiny ściągając firanki. Nie pozwala się zbadać Idzie więc Gabrysia z córeczkami idzie po doktora Kowalika – przyjaciela rodziny i ojca Tomka. Tygrysek i Pyza zaciągają mamę do kościoła, gdzie oglądają szopkę. Przy wyjściu spotykają kobietę krzyczącą na małe Rumunki, że te nie mają wstępu do kościoła. Córeczki stają w ich obronie, więc Gabrysia zabiera dziewczynki do domu.

Terpentula nie chce przyjść do domu Strybów, więc Cyryl zostaje z nią przy stanowisku pod rondem gdzie ta sprzedaje obrazy, a Metody z Grzegorzem przynoszą do nich wieczerzę.

Elka z Tomkiem przychodzą do Baltony. Dziewczyna widząc go grzecznego i w fartuszku, pomagającego rodzinie, traci zainteresowanie chłopakiem. Po zobaczenu Cyryla z Terpentulą wścieka się, za co dostaje wykład od Tomka o byciu dobrym człowiekiem.

Okazuje się, że przyszła teściowa Idy, której poznania wszyscy się obawiali, jest szkolną przyjaciółką mamy Borejko. Podczas rozdawania prezentów, czym zajmują się Elka i Tomek, przychodzi doktor Kowalik i jest oburzony widząc syna w przebraniu i dowiadując się o sposobie jego zarobkowania.

Przy ostatnim adresie nie mogą wykonać zlecenia, bo ojciec rodziny trafił do szpitala z zawałem. Wracając zacinają się w windzie. Po drodze do domów idą do Borejków oddać parasol, gdzie okazuje się, że kobietą, do której szedł ojciec Elki, była Gabrysia.

Elka idzie pod rondo, gdzie wigilia dziadka przekształciła się w wielonarodowe spotkanie obcych sobie ludzi. Dziewczyna wyjaśnia sprawę z Terpentulą, po czym odprowadza Tomka do domu.

Noelka Małgorzata Musierowicz streszczenie

Zobacz również

 • Hihopter - Małgorzata Musierowicz

  Hihopter to zbiór dziewięciu opowiadań o uczniach pewnej zerówki. Te krótkie historie opowiadają o trudnościach w relacjach między rówieśnikami, o tym, czego boją się dzieci, co sprawia im radość,  co trudność. Każda z nich ma swojego głównego bohatera.

  Więcej
 • Język Trolli - streszczenie

  31 grudnia 2003 Pierwszego września Józef Pałys, uczeń klasy 3, poznaje Stanisławę Trollę, w której się zakochuje. Dziewczyna jest na lekcji w kapeluszu i nie ściąga go na uwagę nauczycielki. Następnego dnia do szkoły przychodzi wezwany jej szwagier Helmut Oracabessa, prawny opiekun, który jest afroamerykanine...

  Więcej
 • Opium w rosole - streszczenie

  Głównym bohaterem powieści „Opium w rosole” jest Maciek Ogorzałka, siedemnastoletni przystojny blondyn, mieszkający razem z bratem Piotrem w wypełnionym rupieciami mieszkanku. Pewnego dnia chłopiec spotyka przypadkiem piękną dziewczynę niosącą worek cytryn, w której z miejsca zakochuje się na tyle, że podąża...

  Więcej
 • Ida sierpniowa - streszczenie

  Akcja powieści rozpoczyna się w pewne sierpniowe deszczowe popołudnie. Ida na własną rękę powróciła z rodzinnych wakacji pod namiotem w Czaplinku, nie mogąc wytrzymać panujących tam warunków i wynikających z nich niesnasek. W rodzinnym domu w Poznaniu znajduje się jednak w jeszcze trudniejszej sytuacji – jest bez je...

  Więcej
 • Szósta klepka - streszczenie

  Celestyna (zdrobniale Cesia) Żak jest bardzo miłą, życzliwą i pozytywnie usposobioną do świata szesnastolatką zamieszkującą niewielkie mieszkanie w poznańskiej dzielnicy Jeżyce wspólnie z liczną rodzinką – rodzicami, starszą siostrą Julią, Dziadkiem Żakiem oraz ciocią Wiesią i jej niesfornym synem Florkiem, nazywany...

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (4)
Wynik działania 5 + 2 =
Ja
2020-05-18 10:16:33
Dzk
.
2020-04-14 11:26:55
to na pewno jest dobrze????????
Sensi
2020-03-21 18:47:27
To wszystko?
umiempifipi
2020-03-03 14:37:51
dzk
Ostatnio komentowane
xd
Zietek • 2020-05-24 19:38:02
gd
ggggg • 2020-05-24 19:09:29
seeeeex
twoja stara • 2020-05-24 18:30:30
ggg
ggg • 2020-05-24 18:26:50
big dick
bigus dickus • 2020-05-24 17:22:25