Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Charles Dickens, Klub Pickwicka – streszczenie

Ostatnio komentowane
o
Matylda2 • 2020-01-26 15:25:13
jd
rakol • 2020-01-26 14:13:47
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Głównym bohaterem powieści Charlesa Dickensa jest tytułowy Samuel Pickwick – angielski dżentelmen interesujący się zagadnieniami filozoficznymi i naukowymi. Jest autorem teorii o „głowaczach”. Pickwick wspólnie z ze swoimi trzema towarzyszami – Augustem Snodgrassem, Tracy’m Tupmanem i Natanielem Winke’m zakładają Stowarzyszenie Korespondentów, którego misją będzie przekazywanie do londyńskiego Klubu Pickwicka informacji ze swoich podróży.

Obserwacje te miały dotyczyć miejscowych obyczajów, uwarunkowań społecznych, przeżywanych przygód. Książka angielskiego pisarza przedstawia liczne, zabawne, ale i poważne perypetie bohaterów. Zdarza się, że któryś z nich zostaje przez pomyłkę wyzwany do pojedynku, innym razem jeden z panów z powodu nieporozumienia zawstydził jedną pannę, myląc numery pokojów. Panowie miewają również epizody z więzieniem, próbując samodzielnie wymierzać sprawiedliwość. Akcja powieści jest niezwykle wartka – mężczyźni uciekają, biorą udział w podstępach i burzliwych dyskusjach, a nawet bójkach. Każdą kolejną przygodę towarzystwo kończy obfitą biesiadą w pobliskiej gospodzie. Większość przewinień i psotnych wybryków uchodzi im na sucho. Ciekawe doświadczenia stają się

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 5 =