Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Charles Dickens, Klub Pickwicka – bohaterowie

Ostatnio komentowane
o
Matylda2 • 2020-01-26 15:25:13
jd
rakol • 2020-01-26 14:13:47
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Głównymi bohaterami powieści Charlesa Dickensa są czterej dżentelmeni z Londynu, zakładający specjalne Stowarzyszenie Korespondentów, współpracujące z Klubem Pickwicka, stworzonym przez tytułowego bohatera.

Samuel Pickwick

Zostaje przedstawiony jako jowialny, pulchny, sympatyczny jegomość w wieku pięćdziesięciu lat, który szczególnie interesuje się filozofią, uwielbia działalność badawczą, sam jest autorem teorii o głowaczach. Pan Pickwick namiętnie bada ludzką naturę i jej tajemnice – podczas szalonych podróży skupia się na obserwacjach codziennych zwyczajów zwykłych obywateli, którzy w jego mniemaniu staja się osobowościami wyjątkowymi, wartymi uwagi. Charakterystyczne jest dla głównego bohatera skrajnie pozytywne i życzliwe nastawienie do świata i do każdego człowieka.

August Snodgrass

Jeden z towarzyszy podróży Samuela Pickwicka, o szczególnie poetyckim i artystycznym usposobieniu. Objawia się to w jego sposobie bycia, ale także w każdej wypowiedzi. Snodgrass przywiązuje bowiem ogromną wagę do każdego wypowiadanego słowa i jego znaczenia. Charles Dickens wkłada w jego usta wiele wyrafinowanych, często nieprzystających do sytuacji, wyrazów (co powoduje komizm słowny).

Nataniel

Polecamy również:

  • Charles Dickens, Klub Pickwicka – opracowanie

    Jest to pierwsza powieść w dorobku literackim Charlesa Dickensa. Po raz pierwszy opublikowano ją w odcinkach w latach 1836-1837. Uważa się, że bezpośrednie natchnienie do stworzenia historii dał autorowi ilustrator Robert Seymour. Więcej »

Komentarze (0)
3 + 4 =