Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci - streszczenie - strona 5

i uskarżały się na dzieci. Tata irytował się, że dostaje od nich bardzo dużo e-maili z załącznikami. Babcia narzekała się na liczne literówki, a Pan Waldemar na nieużywanie polskich znaków. Bliźniaki dostały szlaban na komputer

Fryzjer
Kuba i Buba postanowili wybrać się do fryzjera, ale żel, który zastosował, sprawił, że wyglądali jakby mieli nieuczesane, potargane i brudne włosy.

Gafa
Podczas wizyty u wujka Edwarda i cioci Ani, bliźniaki popełnili gafę - niechcący sprawili komuś przykrość. Wyjawili, że babcia narzekała, że jej syn i przyszła synowa powinni najpierw wziąć ślub, a dopiero później mieć dziecko. Mimo iż próbowała zaprzeczyć, wujek miał do niej pretensje.

Gestykulacja
Tata Kuby i Buby myślał, że dzieci się biją, lecz okazało się, że tylko gestykulowali. Dowiedzieli się później, że ludzie kulturalni podczas rozmowy się nie szarpią za ubrania, nie poklepują się ciągle po ramionach i nie machają też rękami w taki sposób jakby łapali muchy.

Gust
Mama osłupiała, gdy zobaczyła w jaki sposób ubrały się dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego. Swoje wybory wytłumaczyły kwestią gustu. Mama odparła, że mimo iż ludzie mają różne gusta i nie należy ich z tego powodu wyśmiewać, to

Zobacz również

  • Detektyw Pozytywka - Grzegorz Kasdepke

    Detektyw Pozytywka to pierwsza książka serii o tym samym tytule autorstwa Grzegorza Kasdepke. Została wydana w 2005 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Książka została zilustrowana przez Piotra Rychela. 

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 1 =
Ostatnio komentowane
No
Ktoś coś • 2020-04-04 18:36:20
xD
Wojciech Stożek • 2020-04-04 14:05:03
KKKK
MISTRZ • 2020-04-03 14:45:57
d
d • 2020-04-03 13:15:01
n
bn • 2020-04-03 12:55:19