Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci - streszczenie - strona 15

uciesze Kuby, powiedziała "dziękuję", podczas gdy właściwym jest mówić "do widzenia".

Włosy
Kuba wyraźnie przewrażliwiony na punkcie swoich włosów, chciał uczesać się przy stole. Oburzona babcia zakazała mu tego. Dodała, że nie należy także poprawiać makijażu i obgryzać paznokci.

Wsiadanie do samochodu
Buba zamiast wsiąść do samochodu czeka na dżentelmena, który otworzy jej drzwi. Kuba, po zrobieniu tego, niekulturalnie trzaska drzwiami.

Wsiadanie i wysiadanie
Obrażone na siebie bliźniaki jadą autobusem. Buba wypomina Kubie, że powinien iść przodem podczas wysiadania, a następnie podać jej rękę. Podczas wsiadania to kobieta ma pierwszeństwo.

Wścibstwo
Pani Cecylia podczas wizyty u babci Joasi przekonała się do czego zdolne są bliźniaki. Buba zaczęła wypytywać ją dlaczego nie ma męża i czy przyczyną jest jej duży brzuch.

Wybrzydzanie
Podczas obiadu u babci dzieci bardzo wybrzydzały, mówiąc, że nie lubią krupniku i bigosu. Babcia straciła cierpliwość.

Wychodzenie "po angielsku"
Policja i straż miejska szukała Kuby i Buby, którzy niepostrzeżenie, "po angielsku" wymknęli się z nudnego przyjęcia u pani Cecylii. Nie chcąc przeszkadzać nie pożegnali się z nikim i poszli do kina.

Wycieranie

Polecamy również:

  • Detektyw Pozytywka - Grzegorz Kasdepke

    Detektyw Pozytywka to pierwsza książka serii o tym samym tytule autorstwa Grzegorza Kasdepke. Została wydana w 2005 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Książka została zilustrowana przez Piotra Rychela.  Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 5 =
Ostatnio komentowane
po jakiego uda ktoś to wymyślał
czarnypjes • 2021-10-17 16:53:04
doobry artykuł
Jan Marcalik • 2021-10-15 16:22:46
XD
Xd • 2021-10-15 13:34:06
Es
Olek • 2021-10-15 13:30:44