Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Unia Wolności - program, działalność, członkowie - strona 2

zaznaczyć, że z Unii Wolności w 2000 r. odeszła grupa członków, która następnie zapoczątkowała nową partię – Platformę Obywatelską (wśród tych osób był także Donald Tusk).  

Unia Wolności - program

W kwestiach gospodarczych Unia Wolności była partią liberalną, postulowała ograniczenie interwencjonizmu państwowego. Istotnym elementem jej programu było także poparcie dla podatku liniowego.

Partia nie zajmowała wyraźnego stanowiska w kwestiach społecznych. Warto wspomnieć jednak o dążeniu ugrupowania do reformy służby zdrowia i nacisku kładzionego na rozwój edukacji.

Unia Wolności sprzeciwiała się przeprowadzeniu ostrych rozwiązań lustracyjnych.

Zobacz również

Losowe zadania

Komentarze (1)
Wynik działania 2 + 3 =
Katarzyna
2018-09-07 14:49:31
Czy wy powariowaliście do reszty? Unia ,,Wolności" partią o charakterze chrześcijańsko demokratycznym?! To jest SKANDAL , żeby w XXI wieku takie KŁAMSTAWA ludziom serwować. Ta partia NIGDY, ale to przenigdy nie była chrześcijańska, ani tym bardziej demokratyczna. Polska, która mimo wszystko przetrwała , i przetrwała właśnie dzięki chrześcijańskim tradycjom, co nawet dla tych PRZEBIERAŃCÓW z UW było oczywistą oczywistością, to ażeby ludzie im uwierzyli, trzeba było UDAWAĆ CHRZEŚCIJAN. Polacy po tylu latach zaborów, wojen i komunizmu byli spragnieni WOLNOŚCI i DEMOKRACJI i znowu ci sami PRZEBIERAŃCY znając nastroje panujące wśród ludzi, obiecywali im właśnie wolność, równość, demokrację. Owi PRZEBIERAŃCY, których znakomita większość jest w polityce do dnia dzisiejszego, nigdy nie zrobiła NIC dobrego dla Polaków, wręcz przeciwnie. Zaczęło się od PRZENIKNIĘCIA w struktury SOLIDARNOŚCI ( prawdziwej Solidarności, w której na początku byli zwykli, ciężko pracujący , wyzyskiwani ludzie, walczący o polepszenie bytu) i w rezultacie oszukanie tych biednych ludzi i doprowadzenie ich do katastrofy .Po dorwaniu się tych PRZEBIERAŃCÓW do władzy, reformy gospodarcze guru ekonomii Balcerowicza, bez żadnych konsultacji społecznych, przeprowadzone w 11 dni !!! doprowadziły miliony Polaków na skraj egzystencji i ubóstwa. To była właśnie ta demokracja i wolność w wydaniu Balcerowicza, Mazowieckiego, Geremka, i pozostałych tuzów UW , tzw ,,solidarnościowców" z Wałęsą włącznie. Prawdziwi chrześcijanie NIGDY nie dopuściliby się takiego łajdactwa, dali ludziom nadzieję, wiedząc, że to jedno wielkie kłamstwo. Weszli do polityki po plecach , tych i tak już umęczonych biedą ludzi i na koniec pozbawili ich miejsc pracy i wynagrodzeń., a sami czerpali i czerpią do dziś profity z tego , co dla siebie ugrali.
Ostatnio komentowane
xD
xD • 2020-06-06 21:18:50
Fajnie
It's me • 2020-06-06 13:23:33
6
6 • 2020-06-06 07:22:09
Może być
Legnicki • 2020-06-05 06:50:34
Łatwe?
Limo • 2020-06-04 09:34:59