Rewolucja seksualna Michaliny Wisłockiej - strona 2

tamte czasy temat antykoncepcji powszechnej dla wszystkich, tak by przestał być tematem tabu. Lekarka podróżowała przez całą Polskę, docierając do najmniejszych miejscowości z wiedzą na temat sposobów antykoncepcji. Spotykała się z wieloma szykanami ze strony katolickiej, wiejskiej społeczności, dla której stosowanie prezerwatyw było grzechem śmiertelnym.

Dzięki jej pracy wiele par zostało szczęśliwymi rodzicami a inne zaczęły odczuwać radość ze swego pożycia. Rozpowszechnianie wiedzy na temat antykoncepcji z kolei przyczyniło się do spadku liczebności zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową oraz niechcianych czy też nieplanowanych ciąż.

Rewolucja seksualna Michaliny Wisłockiej

Polecamy również:

  • Ruchy feministyczne - geneza, cele, założenia

    Ruch feministyczny pojawił się najpierw w Stanach Zjednoczonych w latach 60. XX wieku na fali różnych działań kontestacyjnych. Feminizm początkowo za wzór uznał ruch emancypacyjny powstały w Europie w XIX wieku. Sufrażystki stały się przykładem kobiet walczących o swoje prawa. Więcej »

  • Antyglobaliści - Antyglobalizm - definicja, geneza, postulaty - WOS

    Antyglobalizm jest to ruch społeczno-polityczny (posiadający wiele odcieni i rozpowszechniony niemal na całym świecie) będący połączeniem wielu światopoglądów (np. pacyfizmu, anarchizmy, ekologizmu, feminizmu czy demokratycznego socjalizmu), który jawnie krytykuje problemy świata... Więcej »

  • Ruch ekologiczny - definicja, geneza, znaczenie - Greenpeace

    Podobnie jak większość nowych ruchów społecznych, ruch ekologiczny powstał (na początku lat 70. XX wieku) na bazie ruchów kontestacyjnych lat 60. i był odpowiedzią na krytykę szerzącego się na świecie konsumpcjonizmu. W kolejnym dziesięcioleciu okrzepł i wystąpił oficjalnie jako ekologizm. Wartością... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 3 =
Ostatnio komentowane
9
kjkjkjkjk] • 2021-01-16 12:36:17
p
carlos • 2021-01-16 08:12:48
okej dzk
uga buga • 2021-01-15 10:25:25
piotr - dziękujemy za zwrócenie uwagi - wpis został poprawiony, pozdrawiamy :)
ADMIN • 2021-01-15 08:15:00
bardzo fajny tekst
lucek pucek • 2021-01-14 18:40:10