Premierzy III RP - chronologicznie, ich partie - strona 2

2004 do 31 października 2005 (pierwszy i drugi rząd łącznie), Sojusz Lewicy Demokratycznej

Sejm V kadencji

11. Kazimierz Marcinkiewicz – od 31 października 2005 – 14 lipca 2006, Prawi i Sprawiedliwość
12. Jarosław Kaczyński – od 14 lipca 2006 do 16 listopada 2007, Prawo i Sprawiedliwość

Sejm VI kadencji

13. Donald Tusk – od 16 listopada 2007 do 18 listopada 2011 oraz od 18 listopada 2011 do 22 września 2014, Platforma Obywatelska

Sejm VII kadencji

14. Ewa Kopacz - od 22 września 2014 do 16 listopada 2015, Platforma Obywatelska

Sejm VIII kadencji

15. Beata Szydło - 16 listopada 2015 do 11 grudnia 2017, Prawo i Sprawiedliwość

16. Mateusz Morawiecki - od 11 grudnia 2017 do 15 listopada 2019 oraz od 15 listopada 2019 do chwili obecnej (2020), Prawo i Sprawiedliwość 

Polecamy również:

  • Prezes Rady Ministrów - funkcje, zadnia, wybór premiera - WOS

    Prezes Rady Ministrów jest desygnowany przez Prezydenta RP (art. 154 Konstytucji RP) – najczęściej jest to lider partii (lub wskazana inna osoba), która uzyskała najwięcej głosów w wyborach parlamentarnych, a w związku z tym najwięcej mandatów w Sejmie. Prezes Rady Ministrów... Więcej »

Komentarze (3)
Wynik działania 4 + 3 =
ADMIN
2020-04-03 07:02:26
belka - dziękujemy za zwrócenie uwagi - wpis został zaktualizowany
belka
2020-04-02 16:09:18
Nie jest zaktualizowane
ao
2019-11-19 18:45:43
pięknie
Ostatnio komentowane
dsasadsda
• 2022-05-16 16:49:01
...
• 2022-05-16 16:13:57
fajne
• 2022-05-16 16:04:04
A do zoo zł do do xxxl
• 2022-05-16 15:49:19
Za długie
• 2022-05-16 15:04:11