Weiser Dawidek - streszczenie - strona 2

Paweł i Szymon śledzą Elkę i Dawidka i odkrywają, że tamci leżą na końcu pasa startowego i oglądają z bliska brzuchy samolotów. Silny podmuch podnosi sukienkę Elki. Na drugi dzień Szymon rozpowiada o tym w szkole i chłopcy dokuczają Eli. Ta jest wściekła. Weiser przerywa scenę, mówiąc do Eli, żeby przekazała chłopcom, aby przyszli następnego dnia do ZOO.

Podczas przesłuchania dochodzi do spięcia między dyrektorem i prokuratorem. Paweł wnioskuje z tego, że tajemnicze zniknięcie Elki i Dawidka jest niewytłumaczalne w sposób zadowalający dorosłych. Następnie proszony jest Paweł.

Akcja toczy się w ZOO. Weiser demonstruje zebranym chłopcom, jak wzrokiem potrafi ujarzmić rozwścieczoną panterę, potem zabiera ich na spacer po Gdańsku i pokazuje nowe ciekawe miejsca.

Narrator próbował znaleźć jakieś dowody na istnienie Dawidka w kartotece miejskiej. Następnie wspomina wycieczkę po mieście z Dawidkiem i Elką. Dawidek pokazywał im m.in., gdzie mieszkał Schopenhauer, a gdzie Schichau. Wspomina, gdzie stał gauleiter, opowiada o organach w katedrze. Potem okazuje się, że Weiser świetnie potrafi rozlokować zawodników na boisku.

Paweł, już jako dorosły człowiek, odwiedza Elkę w Manheim. Dochodzi między

Polecamy również:

  • Weiser Dawidek - plan wydarzeń

    1. Przesłuchanie 2. Pierwsze spotkanie z Dawidkiem 3. Zabawa w wojnę Więcej »

  • Weiser Dawidek - opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji, problematyka)

    Powieść Pawła Huelle „Weiser Dawidek” ukazała się w 1987 roku. Została uhonorowana Nagrodą Młodych i Nagrodą Fundacji im. Kościelskich. I choć zdania krytyki na temat książki były podzielone, swojemu autorowi przyniósł „Weiser” rozgłos i uznanie. Więcej »

  • Charakterystyka Weisera Dawidka

    Weiser Dawidek jest żydowskim chłopcem o wątłej budowie. Mały, chudy i przygarbiony sprawiał wrażenie, jakby cały czas czegoś się bał. Miał rude włosy i bladą cerę. Rude włosy – z jednej strony – sugerują żydowskie pochodzenie, z drugiej – przywałują negatywne stereotypy: złodzieja, oszusta,... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 1 =
Ostatnio komentowane
przeczytałam ziemniaki zamiast ziemianki
twój stary • 2022-01-16 19:26:37
ok
kasia • 2022-01-16 17:06:50
dziekuje
jan usz • 2022-01-16 16:19:55
witam polecam
Zbyszek • 2022-01-16 12:57:10
rr
a2 • 2022-01-15 13:25:09