Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Lolita - streszczenie

Ostatnio komentowane
Niesamowite hostingserwery.com
Linux • 2019-06-16 16:47:25
przydalo sie
jjoojo • 2019-06-13 14:46:18
Nie tyle rozwód co uznanie małżeństwa za nieważne dr Arletta Bolesta adwokat kości...
Arletta Bolesta • 2019-06-12 13:59:29
Abstrakcjonizm operuje abstrakcją! Zrezygnował, jak sam autor pisze, z wszelkiej figurat...
Anna • 2019-06-11 17:31:16
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Humbert Humbert, główny bohater powieści i zarazem jej narrator, opowiada historię swojej fascynacji Lolitą. Jest to narracja w formie zeznania przed sądem. Na początku wyjaśnia naturę swoich upodobań. Przy tej okazji przywołuje swoją  pierwszą młodzieńczą miłość do Anabel.

Świadomy norm społecznych, bardzo się krył ze swoimi fascynacjami. By uniknąć podejrzeń, zdecydował się na małżeństwo z Walerią, kobietą nieciekawą. Kiedy zakomunikował żonie, że wyjeżdżają do Ameryki, okazało się, że ma ona kochanka i nie zamierza go porzucić. Humbert, choć jej nie kochał i w sumie rozwód był dla niego wygodnym rozwiązaniem, był bardzo zaskoczony i oburzony. Nie podejrzewał, że żona, która dla niego znaczyła tak niewiele, może cieszyć się czyjąś miłością, przeżywać i ukrywać przed nim burzliwy romans.

Po rozwodzie ponad rok leczył się z zaburzeń natury psychicznej. Kiedy w końcu dotarł do Ameryki, okazało się, że nie ma gdzie mieszkać. Przez przypadek trafił do domu pani Haze. Miejsce to nie podobało mu się i miał zamiar szybko stamtąd uciec, ale okazało się, że pani Haze ma nastoletnią córkę, Dolores, czyli Lolitę.

Humbert zostaje. Większość czasu spędza na podglądaniu dziewczyny i szukaniu

Polecamy również:

Komentarze (0)
5 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');