Agata Christie, Śmiertelna klątwa – streszczenie - strona 2

ątwa

Harry Laxton powrócił ze swoją świeżo poślubioną żoną do rodzinnej miejscowości. Zamieszkuje w domu starej wdowy, która zmuszona jest się przeprowadzić. Kobieta z wściekłości wygraża małżeństwu, aż w końcu rzuca na nich klątwę. Niedługo potem młoda małżonka umiera spadając z konia. Z pozoru wygląda to na konsekwencję klątwy, zdarzenie okazuje się jednaj morderstwem zaplanowanym przez samego Harry’ego.

 

Idealna służąca

Służąca Gladys zostaje wyrzucona  z pracy po tym, jak jej pracodawca oskarża ją o kradzież. Panna Marple wierzy jednak w niewinność dziewczyny i postanawia jej pomóc. Panny Skinner (u których służyła Gladys) zatrudniły już jednak nową osobę, do której mają pełne zaufanie. Niestety to właśnie nowo zatrudniona okazuje się złodziejką.

 

Opowiadanie panny Marple

Pannę Marple odwiedza pan Rhodes, który zostaje oskarżony o zabicie własnej żony – prosi detektyw o udowodnienie jego niewinności.

 

Lalka krawcowej

W zakładzie krawieckim znaleziono lalkę o magicznych właściwościach. Okazuje się, że sama potrafi chodzić oraz śledzić innych domowników. Panna Marple dochodzi tego, czy za zabawką nie kryje się jakaś osoba, która nią zdalnie manipuluje.

 

Mroczne odbicie

Opowiadanie dotyczy człowieka, którego życie zmieniło się diametralnie w momencie, gdy pewnego dnia spojrzał w lustro i zobaczył tajemnicze odbicie.

Polecamy również:

  • Agata Christie, I nie było już nikogo – streszczenie, plan

    Bohater powieści, Pan Owen zaprasza dziesięciu gości na małą wyspę zupełnie odizolowaną od reszty świata. Są to ludzie, którzy z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Po ich przybyciu dowiadują się, że ich gospodarz w ogólnie nie pojawi się w umówionym miejscu. Więcej »

  • Agata Christie, Klątwa starej stróżki – streszczenie

    Bohaterką opowiadania Agaty Christie jest pani Marple, staruszka uwielbiająca zagadki kryminalne. Odwiedza ją dr Haydock z nowo napisaną powieścią. Chce by pani detektyw spróbowała rozwiązać zagadkę w niej zawartą. W dalszych fragmentach następuje opis historii stworzonej przez pisarza. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 4 =
Ostatnio komentowane
jsha
lol xd • 2021-09-21 19:01:58
dizeki bardzo, gang sicario$ pozdrawia
sentino • 2021-09-21 18:53:22
extra dziękuje
lol • 2021-09-21 15:40:54
kozacki material
johncena • 2021-09-21 14:35:44
dzięki zrobiliście mi zadanie z polaka
Twoja Stara • 2021-09-20 16:27:02