Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Detektyw Pozytywka - opracowanie

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Czas akcji książki "Detektyw Pozytywka" nie został bliżej określony, jednak wydarzenia w niej zawarte dzieją się na przestrzeni roku, od jesieni do lata. 

Miejscem akcji jest głównie kamienica, w której mieści się agencja "Różowe okulary", oraz jej podórko, ale także plaża oraz pole biwakowe. 

Problematyka

Detektyw Pozytywka zmaga się ze sporym problemem - permanentnym brakiem interesantów. Od czasu do czasu jednak dostaje zlecenie. Książka napisana jest w sposób, który pozwala czytelnikowi wraz z głownym bohaterem rozwiązywać wszytskie opisane w niej zagadki. Dotyczą one głównie spraw codziennych mieszkańców kamienicy, w której mieści się agencja "Różowe okulary".
Innym poważnym problemem głównego bohatera jest nowo powstała agencja detektywistyczna "Czarnowidz", mieszcząca się w piwnicy tej samej kamienicy, należąca do niejakiego Martwiaka. Detektywi konkurują ze sobą, gdyż zdaniem obojga, w jednym budynku nie ma miejsca dla ich obojga. 

Motywy

Motyw detektywa
W książce występuje dwóch detektywów: dobry - Pozytywka i zły - MArtwiak. Detektyw to osoba zajmująca się zawodowo rozwiązywaniem różnego rodzaju zagadek i nie wyjaśnionych kwestii, głównie dla osób prywatnych. Cechy ułatwiające im tę pracę to: umiejętność myślenia logicznego i kojarzenia faktów, spostrzegawczość, spryt, dobra pamięć. 

Polecamy również:

  • Detektyw Pozytywka - streszczenie

    Książka składa się z piętnastu rozdziałów, a w każdym z nich zawiera się inna zagadka, do której rozwiązania dochodzi Detektyw Pozytywka. Więcej »

  • Detektyw Pozytywka - bohaterowie

    Bohater pierwszoplanowy Detektyw Pozytywka - bohater główny, tytułowy. Właściciel i jedyny pracownik agencji detaktywistycznej "Różowe okulary". Uwielbiany przez dzieci, uważany przez nich za najlepszego detektywa na świecie. Przez dorosłych postrzegany jako nieszkodliwy dziwoląg. Trudno się... Więcej »

  • Detektyw Pozytywka - Plan wydarzeń

    Plan wydarzeń Zagadka pierwsza 1. Zapłakana Zuzia prosi detektywa o odnalezienie skarpetek w delfiny 2. Detektyw Pozytywka znajduje skarpetki Zuzi w suszarni Zagadka druga 3. Detektyw Martwiak otwiera agencję "Czarnowidz" 4. Mała Asia skarży się Pozytywce, że ktoś ukradł piasek z piaskownicy 5. Martwiak... Więcej »

Komentarze (0)
5 + 3 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');