Detektyw Pozytywka - opracowanie

Czas i miejsce akcji

Czas akcji książki "Detektyw Pozytywka" nie został bliżej określony, jednak wydarzenia w niej zawarte dzieją się na przestrzeni roku, od jesieni do lata. 

Miejscem akcji jest głównie kamienica, w której mieści się agencja "Różowe okulary", oraz jej podórko, ale także plaża oraz pole biwakowe. 

Problematyka

Detektyw Pozytywka zmaga się ze sporym problemem - permanentnym brakiem interesantów. Od czasu do czasu jednak dostaje zlecenie. Książka napisana jest w sposób, który pozwala czytelnikowi wraz z głownym bohaterem rozwiązywać wszytskie opisane w niej zagadki. Dotyczą one głównie spraw codziennych mieszkańców kamienicy, w której mieści się agencja "Różowe okulary".
Innym poważnym problemem głównego bohatera jest nowo powstała agencja detektywistyczna "Czarnowidz", mieszcząca się w piwnicy tej samej kamienicy, należąca do niejakiego Martwiaka. Detektywi konkurują ze sobą, gdyż zdaniem obojga, w jednym budynku nie ma miejsca dla ich obojga. 

Motywy

Motyw detektywa
W książce występuje dwóch detektywów: dobry - Pozytywka i zły - MArtwiak. Detektyw to osoba zajmująca się zawodowo rozwiązywaniem różnego rodzaju zagadek i nie wyjaśnionych kwestii, głównie dla osób prywatnych. Cechy ułatwiające im tę pracę to: umiejętność myślenia logicznego i kojarzenia faktów, spostrzegawczość, spryt, dobra pamięć. 

Polecamy również:

  • Detektyw Pozytywka - streszczenie

    Książka składa się z piętnastu rozdziałów, a w każdym z nich zawiera się inna zagadka, do której rozwiązania dochodzi Detektyw Pozytywka. Więcej »

  • Detektyw Pozytywka - bohaterowie

    Bohater pierwszoplanowy Detektyw Pozytywka - bohater główny, tytułowy. Właściciel i jedyny pracownik agencji detaktywistycznej "Różowe okulary". Uwielbiany przez dzieci, uważany przez nich za najlepszego detektywa na świecie. Przez dorosłych postrzegany jako nieszkodliwy dziwoląg. Trudno się... Więcej »

  • Detektyw Pozytywka - Plan wydarzeń

    Plan wydarzeń Zagadka pierwsza 1. Zapłakana Zuzia prosi detektywa o odnalezienie skarpetek w delfiny 2. Detektyw Pozytywka znajduje skarpetki Zuzi w suszarni Zagadka druga 3. Detektyw Martwiak otwiera agencję "Czarnowidz" 4. Mała Asia skarży się Pozytywce, że ktoś ukradł piasek z piaskownicy 5. Martwiak... Więcej »

Komentarze (1)
Wynik działania 1 + 5 =
Niki
2022-01-11 11:23:46
Ale super
Ostatnio komentowane
Who NOŁŚ
• 2022-01-26 20:27:13
bardzo mi się podobała książka ,,Drzewo do samego nieba"
• 2022-01-24 12:21:34
super polecam te szkołę !!!!!!
• 2022-01-23 15:43:46
super szkoła
• 2022-01-23 15:36:46
Łatwiej z Pitagorasa niż z tak skomplikowanego wzoru
• 2022-01-23 10:30:13