Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Detektyw Pozytywka - opracowanie

Czas i miejsce akcji

Czas akcji książki "Detektyw Pozytywka" nie został bliżej określony, jednak wydarzenia w niej zawarte dzieją się na przestrzeni roku, od jesieni do lata. 

Miejscem akcji jest głównie kamienica, w której mieści się agencja "Różowe okulary", oraz jej podórko, ale także plaża oraz pole biwakowe. 

Problematyka

Detektyw Pozytywka zmaga się ze sporym problemem - permanentnym brakiem interesantów. Od czasu do czasu jednak dostaje zlecenie. Książka napisana jest w sposób, który pozwala czytelnikowi wraz z głownym bohaterem rozwiązywać wszytskie opisane w niej zagadki. Dotyczą one głównie spraw codziennych mieszkańców kamienicy, w której mieści się agencja "Różowe okulary".
Innym poważnym problemem głównego bohatera jest nowo powstała agencja detektywistyczna "Czarnowidz", mieszcząca się w piwnicy tej samej kamienicy, należąca do niejakiego Martwiaka. Detektywi konkurują ze sobą, gdyż zdaniem obojga, w jednym budynku nie ma miejsca dla ich obojga. 

Motywy

Motyw detektywa
W książce występuje dwóch detektywów: dobry - Pozytywka i zły - MArtwiak. Detektyw to osoba zajmująca się zawodowo rozwiązywaniem różnego rodzaju zagadek i nie wyjaśnionych kwestii, głównie dla osób prywatnych. Cechy ułatwiające im tę pracę to: umiejętność myślenia logicznego i kojarzenia faktów, spostrzegawczość, spryt, dobra pamięć. 

Zobacz również

 • Detektyw Pozytywka - streszczenie

  Książka składa się z piętnastu rozdziałów, a w każdym z nich zawiera się inna zagadka, do której rozwiązania dochodzi Detektyw Pozytywka.

  Więcej
 • Detektyw Pozytywka - bohaterowie

  Bohater pierwszoplanowy Detektyw Pozytywka - bohater główny, tytułowy. Właściciel i jedyny pracownik agencji detaktywistycznej "Różowe okulary". Uwielbiany przez dzieci, uważany przez nich za najlepszego detektywa na świecie. Przez dorosłych postrzegany jako nieszkodliwy dziwoląg. Trudno się dziwić, skoro do swojej ob...

  Więcej
 • Detektyw Pozytywka - Plan wydarzeń

  Plan wydarzeń Zagadka pierwsza 1. Zapłakana Zuzia prosi detektywa o odnalezienie skarpetek w delfiny 2. Detektyw Pozytywka znajduje skarpetki Zuzi w suszarni Zagadka druga 3. Detektyw Martwiak otwiera agencję "Czarnowidz" 4. Mała Asia skarży się Pozytywce, że ktoś ukradł piasek z piaskownicy 5. Martwiak oddaje piasek  Zagadka ...

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 5 =
Ostatnio komentowane
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28
Rzym podbity przez barbarzyńców powoli całkowicie zamierał. Styl romański jest uprosz...
Badacz wlotów i upadków cywilizacji • 2020-06-11 21:16:11