Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Detektyw Pozytywka - bohaterowie

Ostatnio komentowane
jestem helikopterem
samolot • 2019-11-21 20:51:52
Przydatne, zapożyczyłem kilka zdań do własnej pracy.
Rafał • 2019-11-21 16:11:48
nie fajny
lolkamolkakwiat • 2019-11-21 16:09:24
Martina Lutra Kinga - może ktoś łaskawie poprawi pisownię!
PL • 2019-11-21 14:38:35
ccccccccccccccccccccccccccccccccc
ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc • 2019-11-21 13:33:04
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Bohater pierwszoplanowy

Detektyw Pozytywka - bohater główny, tytułowy. Właściciel i jedyny pracownik agencji detaktywistycznej "Różowe okulary". Uwielbiany przez dzieci, uważany przez nich za najlepszego detektywa na świecie. Przez dorosłych postrzegany jako nieszkodliwy dziwoląg. Trudno się dziwić, skoro do swojej obrony wykorzystuje wyłącznie kaktusa, a wodę w zepsutym czajniku próbuje zagrzać na kaloryferze. Jest pasjonatem gry w szachy. Często rozmawia sam ze sobą. Z racji małej ilości interesantów zmuszony do ubogiego życia.

Bohaterowie drugoplanowi

Detektyw Martwiak - właściciel agencji detektywisycznej "Czarnowidz". Ponury, otyły, o przekrwionym spojrzeniu. Rzadko kiedy się uśmiecha. Nie wzbudza sympatii wśród mieszkańców  kamienicy. Najchętniej wszystko przemalowałby na czarno. Zdecydowany przeciwnik detektywa Pozytywki.

Pan Mietek - dozorca w kamienicy, w której mieści się agnecja "Różowe okulary". Wiecznie zajęty wąsacz lubiący spokój i porządek. Ma problemy z nadwagą. 

Pani Majewska - sąsiadka z parteru. Starsza pani, wdowa. Przekonana, że Martwiak chce ją wykończyć i przejąć jej mieszkanie.

Dzieci z kamienicy: Asia, Zuzia, Dominik - bardzo mocno przekonane, że detekyw

Polecamy również:

  • Detektyw Pozytywka - streszczenie

    Książka składa się z piętnastu rozdziałów, a w każdym z nich zawiera się inna zagadka, do której rozwiązania dochodzi Detektyw Pozytywka. Więcej »

  • Detektyw Pozytywka - Plan wydarzeń

    Plan wydarzeń Zagadka pierwsza 1. Zapłakana Zuzia prosi detektywa o odnalezienie skarpetek w delfiny 2. Detektyw Pozytywka znajduje skarpetki Zuzi w suszarni Zagadka druga 3. Detektyw Martwiak otwiera agencję "Czarnowidz" 4. Mała Asia skarży się Pozytywce, że ktoś ukradł piasek z piaskownicy 5. Martwiak... Więcej »

  • Detektyw Pozytywka - opracowanie

    Czas i miejsce akcji Czas akcji książki "Detektyw Pozytywka" nie został bliżej określony, jednak wydarzenia w niej zawarte dzieją się na przestrzeni roku, od jesieni do lata.  Miejscem akcji jest głównie kamienica, w której mieści się agencja "Różowe okulary", oraz jej... Więcej »

Komentarze (0)
4 + 4 =