Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Krzysztof Kąkolewski, Jak umierają nieśmiertelni? - streszczenie, plan wydarzeń

Ostatnio komentowane
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Zhańbiony Mężczyzna Autor: Władysław Pitak Młodzi mężczyźni nie spieszą się d...
Władysław • 2020-01-25 07:42:34
Jak mnie znajdą to mnie zabijom przyjadom na swoich rowerkach kradzionych ze złomu i aut...
Janusz korwin darwin • 2020-01-24 12:36:12
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Streszczenie

We wstępie do reportażu autor zaznacza, że prezentuje swoim czytelnikom tekst w rodzaju „udokumentowanej baśni”. Wspomina także, że główny bohater jego opowieści stworzył wizerunek swojego życia, Postrzegany był przez społeczeństwo i środowisko zawodowe na podstawie automitologizacji. Kąkolewski zapewnia, że postara się wniknąć w styl bycia i pisarstwa swojego bohatera w konwencję jego wypowiedzi tak, by reportaż stanowił niejako kontynuację wypowiedzi jednego z bohaterów o samym sobie – mowa tu o reżyserze i aktorze Romanie Polańskim.

Już w szkole filmowej wieszczono Polańskiemu wielką przyszłość, jednak jego propozycje szkolnych scenariuszy i przedstawień nie zawsze były obiecujące, ale w ostatecznej realizacji młody reżyser zawsze pozytywnie zaskakiwał widzów. Kąkolewski przytacza także wypowiedzi szkolnych kolegów Romana Polańskiego wspominających, że lubił on prowokować rzeczywistość nawet w codziennym życiu (choćby przez niekonwencjonalny ubiór).

Autor wspomina początek kariery filmowej, reżyserskiej Polańskiego (rozpoczęła się ona od filmu „Ssaki”). Tak również zaczęła się przyjaźń i współpraca artysty z Wojciechem Frykowskim, którego historia życia także zostaje

Polecamy również:

Komentarze (0)
5 + 3 =