Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Ryszard Kapuściński Heban - streszczenie

Ostatnio komentowane
Naprawdę swietne wytłumaczenie o co chodzi z energia kinetyczna wzgledem ukladu odniesie...
Tom02 • 2018-08-18 20:49:41
Uwaga czytelniku! Tomek przyszedł na świat sto lat później.
Zaraza • 2018-08-18 11:27:47
"Jezu Chry..."! Dawno już nie czytałem tak czerwonego, komuszego, wypaczonego opracowani...
Otwórz oczy • 2018-08-15 18:21:31
Według mnie bardzo przydatne dzięki temu tekstowi mniej więcej zrozumiałam jak dział...
Emilia • 2018-07-26 20:05:25
@Hasher To zależy już od tłumacza przekładu(Pisma zostały napisane w kilku językach ...
Hgfhfg • 2018-07-09 11:34:37
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Początek, zderzenie, Ghana ‘58

Opis klimatu, zapachu i ludzi Afryki, następnie miasta Akry. Kapuściński natrafił na wiec przywódcy Ghany, Kwame Nkrumaha, którego głównym hasłem jest wolność. Tam poznaje bardzo młodego ministra oświaty i informacji, Kofi Baako. Następnego dnia spotyka się z nim na rozmowie, a wieczorem idą razem na przyjęcie, gdzie młody minister oddaje się swojej pasji fotografowania. Każdy może przyjść do członka rządu i przedstawić mu swoje problemy. Politycy przemieszczają się bez ochrony.

Droga do Kumasi

Ruchliwy dworzec w Akrze. Na odjazd trzeba czekać do momentu, kiedy zbierze się pełny autobus ludzi. Afrykańczycy mają inne poczucie czasu, to oni nim rządzą, nie czują się uzależnieni od przemijających chwil. Dlatego potrafią cierpliwie czekać. Od stuleci zawsze byli w ruchu. Cała Afryka migrowała z miejsca na miejsce. O tożsamości jakiejś rodziny czy plemienia stanowi przede wszystkim pamięć o przodkach.

Struktura klanu

Kolonializm rozkwitał od XV wieku. Najgorsze były trzy stulecia, w czasie których biali porywali czarnych i handlowali nimi, wysyłając ich setki tysięcy do Ameryki Północnej. Długie lata niewoli doprowadziły do wytworzenia się kompleksu niższości

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 1 =