Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Dziewczynka z parku - opracowanie

Ostatnio komentowane
Niesamowite hostingserwery.com
Linux • 2019-06-16 16:47:25
przydalo sie
jjoojo • 2019-06-13 14:46:18
Nie tyle rozwód co uznanie małżeństwa za nieważne dr Arletta Bolesta adwokat kości...
Arletta Bolesta • 2019-06-12 13:59:29
Abstrakcjonizm operuje abstrakcją! Zrezygnował, jak sam autor pisze, z wszelkiej figurat...
Anna • 2019-06-11 17:31:16
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Czas akcji - akcja książki dzieje się na przestrzeni kilku miesięcy. Rozpoczyna się zimą. Konkretna data nie została określona, ale ze względu na duży mróż można wnioskować, że to styczeń albo luty. Potwierdza to również fakt, że w książce nie ma wzmianki na temat świąt Bożego Narodzenia. Wydarzenia opisane w książce kończą się 1 kwietnia. 

Miejsce akcji - akcja książki nie wykracza poza jedną miejscowość, ktora nie została nazwana. Wydarzenia tu opisane dzieją się w szkole, w domu Andzi, w domu Jeremiasza, w parku, a także w drochach pomiędzy tymi punktami. 

Problematyka

Problematyka książki odnosi się w głównej mierze do odczuć tęsknoty, smutku i osamotnienia dziewczyki po śmierci taty. Opisuje przemyślenia Andzi, jej troski i pragnienia powrotu do normalności, która nie wraca. Dziewczynka w myślach zmaga się z trudami codziennych dni, w których wyraźnie brakuje jednego podstawowego elementu. Nie pomaga jej w tym postawa mamy, która cierpi chyba jeszcze bardziej - choć stara się stanąć na nogi, stale traci poczucie czasu, leżąc pod kocem w kratę zaniedbuje rodzicielskie obowiązki.

Książka opowiada także o przyjaźni pomiędzy dwójką dzieci - "outsiderów", gdzie

Polecamy również:

  • Dziewczynka z parku - streszczenie

    Rozdział 1. Druga strona ulicyJeremiasz proponuje Andzi wspólny powrót do domu, pomimo ryzyka, że dzieci z klasy będą się z niego śmiać. Dziewcznka jest smutna i chłopcu trudno nawiązać z nią rozmowę. Andzia proponuje mu wspólne karmienie kaczek. Andzia w myślach analizuje ostatnie... Więcej »

  • Dziewczynka z parku - plan wydarzeń

    1. Wspólny powrót ze szkoły Andzi i Jeremiasza 2. Rozmyślania Andzi na temat sytuacji w domu po śmierci taty 3. Nieudolne próby nawiązania kontaktu przez mamę Więcej »

  • Dziewczynka z parku - bohaterowie

    Główni bohaterowie Andzia - bohaterka tytułowa, uczennica drugiej lub trzeciej klasy szkoły podstawowej. Zamknięta w sobie, przytłoczona wydarzeniem śmierci ojca. Nie wiemy jaka była wcześniej. Miłośniczka zwierząt, zwłaszcza ptaków. Uwielbia spędzać czas na obserwowaniu ich. Bardzo dobrze... Więcej »

Komentarze (0)
3 + 4 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');