Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Fiodor Dostojewski, Bracia Karamazow – streszczenie - strona 4

Ranny i bogaty Dymitr udaje się do Piotra Pierchotina zabierając pistolety i składając duże zamówienie na wino i jedzenie. Bohater wydaje przyjęcia, podczas którego Gruszeńka wyznaje mu miłość. Na uczcie pojawia się także prokurator, który oskarża Dymitr o zabicie ojca.

 

Śledztwo wstępne

W rozdziale tym zostały opisane szczegóły związane z dochodzeniem na temat śmierci Fiodora oraz przesłuchania Dymitra – syn nie przyznaje się do zarzucanej mu zbrodni. Na jego niekorzyść przemawia fakt, nagłego zdobycia dużej sumy pieniędzy i zniknięcia części dobytku z mieszkania Fiodora. Mitia zostaje aresztowany a zarzut podtrzymany.

 

Chłopcy

Narracja powraca do historii kamienowanego chłopca Iliusza. Poznajemy nowego chłopca – Kolę Krasotnika i jego poglądy, opierające się na ateizmie i socjalizmie. Przypomina nieco Iwana Karamazowa. Chłopak jest znudzony życiem, dlatego zaczyna płatać różne, czasem niebezpieczne figle. Przyjaźni się z Iliuszem. Ten z kolei zaczyna ciężko chorować – obawia się, że dolegliwości to kara związana z jego znęcaniem się nad snem. Kola przyprowadza do niego owego psa udowadniając, że nic mu nie jest.

 

Brat Iwan Fiodorowicz

Iwan Karamazow obwinia się o

Zobacz również

 • Fiodor Dostojewski, Bracia Karamazow - opracowanie

  Bracia Karamazow to ostatnia powieść napisana przez Fiodora Dostojewskiego. Książka powstawała przed dwa lata (między 1878 a 1880 rokiem). Pierwsze książkowe wydanie ukazało się pod koniec roku 1880, a wcześniej poszczególne części powieści publikowano na łamach czasopisma „Russkij Wiestnik”.

  Więcej
 • Fiodor Dostojewski, Bracia Karamazow - bohaterowie

  Ojciec tytułowych braci Karamazow, starszy człowiek, żonaty dwukrotnie. Ma trzech synów, jednak w plotkach jego służący Paweł Smerdiakow również jest jego nieślubnym dzieckiem. Mężczyzna niezbyt interesuje się losem swoich potomków, więc każdy z braci dorastał osobno nie mając kontaktu z ojcem.

  Więcej

Losowe zadania

 • Względna prędkość cząstek

  Oblicz względną prędkość dwóch cząstek w przypadku, gdy cząstki te poruszają się po liniach ustawionych do siebie pod kątem prostym oraz kiedy poruszają się do siebie po tej samej linii, ale z przeciwnych kierunków, jeżeli prędkość pierwszej cząski wynosi 0,25c a drugiej 0,75c.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Autentyczność a wiarygodność źródła historycznego

  Czym różni się autentyczność źródła historycznego od jego wiarygodności?

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapisz równanie reakcji w oparciu o opis metody

  Jedną z metod otrzymywania wodorotlenku sodu jest reakcja węglanu sodu z wodorotlenkiem wapnia. Zapisz w formie cząsteczkowej równanie reakcji otrzymywania wodorotlenku sodu opisaną metodą, a następnie wyjaśnij w jaki sposób możliwe jest rozdzielenie produktów reakcji.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Budowa korzenia

  W budowie korzenia można wyróżnić 4 strefy: wzrostu, wierzchołkową, włośnikową i korzeni bocznych. Jaki element budowy wewnętrznej korzenia odpowiada za powstawanie korzeni bocznych?

  0 Odpowiedz Więcej
 • Oczy złożone owadów

  Owady posiadają oczy o złożonej budowie. Każde składa się z licznych omatidiów, które samodzielnie odbierają bodźce wzrokowe, a układ nerwowy przetwarza uzyskane informacje na tzw. obraz mozaikowy. W zależności od pory aktywności (dziennej lub nocnej) owady posiadają oczy zbudowane z nawet kilkudziesięciu tysięcy omatid...

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 4 =
Ostatnio komentowane
smieszny
helena • 2020-07-09 09:40:55
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28