Cudzoziemka – bohaterowie drugoplanowi

Michał Bądski – syn profesora Januarego Bądskiego, warszawskiego nauczyciela Róży, wielka miłość bohaterki. Porzuca Różę dla Rosjanki i wyjeżdża z nią w głąb cesarstwa.

Adam – mąż Róży, z wykształcenia matematyk, nauczyciel w szkołach gimnazjalnych, a po powrocie do Warszawy dyrektor placówki oświatowej, niekochany przez żonę, flegmatyk i człowiek bardzo religijny.

Kazio – pierwszy syn Róży i Adama, umiera w wieku kilku lat. Róża obwinia za jego śmierć zabobonna religijność męża.

Władysław – drugi syn Adama i Róży, ukochane dziecko Róży, w dzieciństwie kształcony przez matkę i pozostający pod jej ogromnym wpływem. Władyś z powodu matki porzuca narzeczoną Halinę i żeni się z Jadwigą, z którą ma trójkę dzieci. Robi karierę dyplomatyczną, wspiera matkę finansowo.

Jadwiga – żona Władysława, poświęca się całkowicie dla rodziny.

Marta (nazywana Marcią albo Tuśką) – najmłodsze dziecko Róży i Adama, w dzieciństwie znienawidzona przez matkę jako owoc gwałtu, wielbiona przez ojca, potem kształcona przez Różę. Marta zostaje wielka śpiewaczką, wychodzi za Pawła i ma z nim syna, ale jest nieszczęśliwa.

Paweł – mąż Marty, uduchowiony artysta.

Zbysio – syn Marty i Pawła, niezbyt lubiany przez babkę.

Dr G

Polecamy również:

  • Charakterystyka Róży Żabczyńskiej

    Róża Żabczyńska to główna bohaterka powieści Marii Kuncewiczowej pt. „Cudzoziemka”. Jest to niezwykle interesująca kreacja kobiety owładniętej obsesją młodzieńczych niepowodzeń, które niszczą jej całe życie. Na portret Róży składają się: nieszczęśliwa miłość, niespełnione... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 4 =
Ostatnio komentowane
fajne
• 2022-05-21 18:27:45
Lol
• 2022-05-21 10:11:52
Sgshbs svsh shs. Snga s sjsvw. Ajags. Anahsc a smgsvs anshab anhs a naha auacqb w anwvvab ...
• 2022-05-20 14:58:05
Słabe dostałem 1
• 2022-05-19 09:29:27
Bardzo słaba lektura :/
• 2022-05-19 06:45:01