Bracia Lwie Serce - bohaterowie

Głównymi bohaterami powieści są 9-letni Karol oraz starszy o trzy lata Jonatan. Chłopcy noszą nazwisko Lew, jednak po bohaterskim zachowaniu Jonatana w czasie pożaru i oddaniu własnego życia, by ratować brata, Jonatan zyskuje sobie w rodzinnym miasteczku przydomek Lwie Serce. Razem z matką chłopcy zamieszkują skromne mieszkanko w okolicy Wiciokrzewu. Narratorem historii jest Karol, nazywany w domu Sucharkiem, chory od wielu miesięcy i nieuchronnie zmierzający w stronę pozaziemskiej krainy. Jonatan próbuje uśmierzyć jego strach przed śmiercią opowieściami o wiecznie zielonej, beztroskiej krainie Nangijali, gdzie bracia spotykają się szybciej, niż przypuszczano; chłopiec próbuje chronić malca przed tym, co złe i trudne, wykazując się niejednokrotnie wielką odwagą i męstwem, choć nie brakuje mu również fantazji.

Wśród innych bohaterów jedną z najważniejszych postaci jest Mateusz – stary mędrzec kierujący organizacją wojsk w podziemiu. Mateuszowi pomaga Sofia zamieszkująca domek w Dolinie Dzikich Róż wraz z białymi gołębicami, które służą partyzantom do komunikowania się między sobą; bohaterka jest bardzo silną, odważną kobietą, pozostaje jednak czułą opiekunką dla słabszych od siebie istot. Pozycja Sofii budzi zazdrość w rudowłosym łuczniku Hubercie, ostatecznie i on okazuje się jednak pełnym empatii, odważnym obrońcą Doliny Wiśni. Wśród postaci pozytywnych należy wymienić również Orwara jako przywódcę całego ruchu oporu przeciw siłom zła, poznajemy go jednak dopiero pod koniec opowieści, wcześniej jest bowiem więziony przez przeciwników w odległej grocie.

Na czele świata zła stoi Tengal – władca odległej Karmaniaki, z której przybył do Doliny Dzikich Róż w celu opanowania całej krainy i uczynienia jej mieszkańców swoimi poddanymi. Jednym z jego pomocników okazuje się Jossi – powszechnie znany i lubiany w miasteczku karczmarz, nazywany czasem Złotym Kogutem, który przystaje na propozycję tyrana, by w zamian za władzę w jednym z dystryktów podbitej krainy donosić na innych wojowników.

Polecamy również:

Komentarze (1)
Wynik działania 2 + 5 =
blablaa
2019-12-10 18:11:31
slabe
Ostatnio komentowane
Czyli,powiedzenie Polak Węgier dwa bratanki,nie jak się nie odnoszą względem pochodzen...
• 2022-06-16 19:03:58
ekstra
• 2022-06-18 17:12:40
ok
• 2022-06-08 15:52:28
dzięks
• 2022-06-06 19:26:13
Ale proste
• 2022-06-06 14:23:48