Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Awantura o Basię - streszczenie

Ostatnio komentowane
Chcesz się bezpłatnie nauczyć języka angielskiego? Zgłoś się na kurs języka angiel...
Bezpłatne szkolenia • 2018-07-13 09:15:31
@Hasher To zależy już od tłumacza przekładu(Pisma zostały napisane w kilku językach ...
Hgfhfg • 2018-07-09 11:34:37
ok
andrzej duda • 2018-06-14 10:31:18
Super na spr.
Evogy • 2018-06-07 17:45:08
mega
Zuza • 2018-06-06 17:25:41
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Mama małej Basi ginie w wypadku na stacji kolejowej. Przed śmiercią zdąża wyszeptać lekarzowi adres pod jaki ma trafić jej córka. Doktor nie umie przekazać dziewczynce wiadomości o śmierci mamy, prosi o to swoją  żonę. Małżeństwo w pierwszych dniach po wypadku opiekuje się Basią i przywiązuje się do niej. Jednak Doktorostwo są zobowiązani spełnić wolę matki dziecka, więc wysyłają dziewczynkę pociągiem do Warszawy, gdzie mają czekać jej opiekunowie.

Pasażerowie obiecują zaopiekować się sierotą. Podroż upływa Basi na obserwacji podróżnych i nadawaniu im zabawnych przezwisk. W pewnym momencie w przedziale wybucha kłótnia o dziewczynkę – jednemu z pasażerów przeszkadza zaaferowanie jej sytuacją, inni komentują nieodpowiedzialność lekarza, pozostali bronią Basi. Na jednej ze stacji kobieta z przedziału kupuje Basi szklankę gorącego mleka, ale dziewczynka upuszcza je oparzona przez napój. Wtedy awantura wybucha na nowo, tym razem o to, kto zapłaci za mleko. Do tej pory rezolutna sierota, przerażona sytuacją i krzykami, chowa się za siedzącym w kącie mężczyzną. Aż do Warszawy podróżni dyskutują o tym, czy aby na pewno ktoś będzie czekał na Basię i czy wysłanie jej samej do dużego miasta nie

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 1 =