Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Prośba o powtórzenie pytania - przydatne zwroty

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Poniższe zwroty mogą okazać się przydatne w sytuacji, gdy muismy poprosić o powtórzenie lub objaśnienie pytania zadanego podczas matury ustnej.

1. Excuse me, could you repeat (your last sentence, the last word)? - Przepraszam, czy możesz powtórzyć (ostatnie zdanie, ostatnie słowo)?

2. Excuse, I'd like to make sure I understood you right. - Przepraszam, chciałbym się upewnić, czy dobrze cię zrozumiałem.

3. Excuse me, I'm not sure if I understood the question correctly. - Przepraszam, nie jestem pewien, czy zrozumiałem cię poprawnie.

4. Can you say it once again, please? - Czy możesz powiedzieć to jeszcze raz, proszę?

5. Can I ask you to repeat it, please? - Czy mogę cię prosić, żebyś to powtórzył, proszę?

6. Would you mind saying it once again? - Czy mógłbyś powiedzieć to jeszcze raz?

7. May you repeat what you've just said, please? - Czy mógłbyś powtórzyć to, co właśnie powiedziałeś?

8. I beg your pardon, I didn't understand everything of what you said. - Przepraszam, nie zrozumiałem wszystkiego co powiedziałeś. 

9. Could you explain it to me once again, please? - Czy możesz wyjaśnić to mi raz jeszcze, proszę?

10. Before I answer, I'd like to make sure I understood you right.

Polecamy również:

  • Matura ustna - odgrywanie ról po angielsku

    Co to jest odgrywanie ról - definicja Odgrywanie ról jest pierwszym z ocenianych zadań pojawiających się na maturze ustnej z języka angielskiego. Jest ono poprzedzone rozmową wstępną, która ma stanowić niejaką "rozgrzewkę językową" przed zadaniami właściwymi i z zasady nie podlega ocenie. W... Więcej »

  • Matura ustna - opis ilustracji

    Co to jest opis obrazka- definicja Opisywanie obrazka z zestawu maturalnego to drugie z ocenianych zadań na maturze ustnej. Poprzedza je odgrywanie ról w prowadzonej rozmowie pomiędzy zdającym a egzaminującym. Głównym celem tego zadania jest sprawdzenie umiejętności reagowania językowego na... Więcej »

  • Matura ustna - reagowanie na przedstawiony materiał

    Co to jest materiał symulacyjny - definicja Reagowanie na przedstawiony materiał w zestawie maturalnym to trzecie i zarazem ostatnie oceniane zadanie na maturze ustnej. Jest ono poprzedzone opisaniem ilustracji i udzieleniem odpowiedzi na pytania egzaminatora. W tym zadaniu sprawdzane jest głównie umiejętne... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');