Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Oskar i pani Róża - streszczenie

Ostatnio komentowane
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Nie no ja sie zgadzam z państwem :s
Jakiś żul • 2019-06-22 06:43:06
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

18 grudnia

Chory na białaczkę Oskar przebywa w szpitalu. Nie przyjął się przeszczep, który otrzymał, więc czuje, że wszyscy są nim zawiedzeni i traktują go inaczej. Przychodzi do niego wolontariuszka, którą nazywa ciocią Różą. Na spacerze opowiada mu o walkach jakie odbyła jako zapaśniczka. Lekarze nie mają pomysłu na nowe leczenie dla Oskara. Chłopiec rozmawia z wolontariuszką o śmierci. Ona potwierdza mu, że operacja się nie udala. Ciocia Róża namawia go, by pisał listy do Boga. Twierdzi, że im mocniej chłopiec będzie w Niego wierzył, tym bardziej Bóg zacznie istnieć. Chłopiec prosi Boga o odpowiedź czy umrze.

19 grudnia

Następnego dnia do szpitala przyjeżdżają rodzice Oskara, co jest dziwne, bo odwiedzają go tylko w niedziele. Chłopiec przez drzwi gabinetu słyszy, że jego rodzice dowiedzieli się, że nie ma już dla niego ratunku, ale nie są w stanie spotkać się z synem. Chłopiec opowiada o tym Róży, mówi, że ich nienawidzi. Do Oskara dociera w jakiej jest sytuacji i płacze. Doktor pozwala Róży odwiedzać chłopca codziennie przez 12 dni. Kobieta prosi, żeby przeżywał każdy dzień, jakby to było 10 lat. Chłopiec prosi Boga o odwiedziny.

20 grudnia

Oskar przeżywa wiek młodzieńczy.

Polecamy również:

  • Oskar i pani Róża - bohaterowie postacie

    Oskar ma 10 lat, ale wygląda na 7. Ze względu na dużą głowę, którą podkreśla brak włosów, w szpitalu ma przezwisko Jajogłowy. Uważa, że wygląda jak Marsjanin. Odkąd zachorował na białaczkę mieszka w szpitalu. Lubi to miejsce, uważa je za sympatyczne. Przeszedł chemioterapię i przeszczep szpiku,... Więcej »

  • Oskar i pani Róża Plan wydarzeń

    1. Oskar zaczyna pisać listy do Boga 2. Podsłuchana rozmowa rodziców z doktorem 3. Zabawa w 10 lat w jeden dzień Więcej »

  • Oskar i pani Róża - problematyka

    Śmierć i cierpienie Książka pokazuje ostatnie dni życia chłopca chorego na białaczkę. W rozmowach Oskara z Różą przedstawia pytania dręczące każdego umierającego – czym jest śmierć, po co jest cierpienie, dlaczego są choroby. Historia ukazuje, że również dzieci, choć wydają się nieświadome... Więcej »

Komentarze (1)
1 + 5 =
Komentarze
elo • 2019-05-21 14:01:24
fajny
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');