Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – opracowanie (czas i miejsce akcji, geneza, motywy, problematyka) - strona 2

i pomagania innym. Pragną też odkrywać swoje przeznaczenie i sens życia. Można powiedzieć, że każda z nich oddaje jeden z typów ludzkich, w których możemy odnaleźć siebie samych.

Każda z historii dotyczy innego problemu społecznego. Opowieść o politycznej karierze granatowej skarpetki podpowiada nam, że w polityce nie wszystko jest czarne i białe, a scena polityczna ma również trzecia stronę barykady.

Historia czwartej skarpetki porusza kwestie związane z wykluczeniem społecznym bezdomnych. Otulając stopę bezdomnego, towarzysząc jego niedoli, skarpetka ociepla jego wizerunek. To, że ów człowiek ma tak nietypową przeszłość (jest byłym królem) skłania do przemyśleń na temat tego, że bezdomni, których co dzień mijamy, mogą mieć równie interesująca historię i warto im pomóc.

Skarpetka piąta musi zmierzyć się z chłopcem, który dręczy małego kota. W tej opowiastce poznajemy okoliczności i pobudki jakie kierują dzieckiem. Pisarka próbuje w ten sposób pokazać, że nie ma ludzi jednoznacznie złych.

O chęci zmiany świata i rzeczywistości opowiadają przygody detektywistyczne skrapetki dziewiątej, a dziesiąta skarpetka, mianowana Doktorem Skarpetą, prezentuje godną podziwu podstawę wolontariusza w szpitalu dziecięcym, który bezinteresownie pomaga młodym ludziom zasmuconym swoją chorobą.

Od skarpetek Justyny Bednarek można się bardzo wiele nauczyć, przede wszystkim tego, że w życiu warto walczyć o swoje marzenia, nawet jeśli po drodze zalicza się porażki.

Polecamy również:

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 2 =
Ostatnio komentowane
33
33 • 2021-05-14 07:18:27
Nie opisali różnic mitologi greckiej a rzymskiej.
Uczennica • 2021-05-14 06:23:31
elo
jonatan • 2021-05-13 14:50:49
Tekst wsm fajny, ale tak dziwnie napisany, nie da się nic zrozumieć, lepiej się popraw ...
Ktos mondry • 2021-05-13 12:45:10
Fajna robota, dzięki byczku
Toja • 2021-05-13 11:26:25