Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – opracowanie (czas i miejsce akcji, geneza, motywy, problematyka)

Ostatnio komentowane
JA OGOLNIE EHM TAK OGOLNIE TO LUBIE JESC I WPI3RDALAC
MINECRAFT ZYCIEM • 2019-05-26 22:01:08
ł
g • 2019-05-26 15:48:42
hfdhfdhhdfhfdhfdhdfhhfdhfdhvhjkvfhjjkvfhfhdhkhvjfkhjvfhkvdkvhô
xd • 2019-05-26 15:53:02
WOS jest gowniany
Dru • 2019-05-26 10:53:45
Nic a tąd się nie dowiedziałam
Kalina • 2019-05-24 18:36:01
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Czas i miejsce, w którym żyje rodzina małej Basi są bliżej nieokreślone. Wiemy, że jest to świat prawdziwy, w którym żyją normalne, zwyczajne rodziny. Każde z dziesięciu opowiadań obrazujące przygody zaginionych skarpetek, rozgrywa się w innej przestrzeni.

Akcja tych mądrych i dowcipnych opowiadań dzieje się na łące, w lesie, na miejskich ulicach, w parku, szpitalu czy w ogrodzie. Pojawia się także przestrzeń i publiczna i medialna (w opowieści o skarpecie-polityku oraz skarpecie-aktorce).

Geneza

Pomysł stworzenia historii o skarpetach Justyna Bednarek zaczerpnęła z codziennego problemu, który przytrafia się chyba każdemu, a mianowicie znikających w praniu skarpetkach do pary. Z tego prozaicznego problemu autorka postanawia stworzyć ciekawa fabułę wyjaśniającą tę zagadkę. Można powiedzieć, że Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek są swoistą fantazją na temat tego, dlaczego do pralki wkładamy parę skarpetek, a po skończonym praniu wyjmujemy tylko jedną.

Problematyka

Dzięki różnym charakterom poszczególnych skarpetek-bohaterek, Justyna bednarek przemyciła do opowiadań problemy związane ze współczesnymi wartościami. Skarpetki mają w sobie chęć i wolę zmieniania

Polecamy również:

Komentarze (0)
2 + 4 =