Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – opracowanie (czas i miejsce akcji, geneza, motywy, problematyka)

Ostatnio komentowane
19 maja została ścięta !
Pauline • 2019-08-22 06:47:17
Ma to swoje praktyczne konsekwencje w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa ...
Arletta Bolesta • 2019-08-21 14:21:44
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Czas i miejsce, w którym żyje rodzina małej Basi są bliżej nieokreślone. Wiemy, że jest to świat prawdziwy, w którym żyją normalne, zwyczajne rodziny. Każde z dziesięciu opowiadań obrazujące przygody zaginionych skarpetek, rozgrywa się w innej przestrzeni.

Akcja tych mądrych i dowcipnych opowiadań dzieje się na łące, w lesie, na miejskich ulicach, w parku, szpitalu czy w ogrodzie. Pojawia się także przestrzeń i publiczna i medialna (w opowieści o skarpecie-polityku oraz skarpecie-aktorce).

Geneza

Pomysł stworzenia historii o skarpetach Justyna Bednarek zaczerpnęła z codziennego problemu, który przytrafia się chyba każdemu, a mianowicie znikających w praniu skarpetkach do pary. Z tego prozaicznego problemu autorka postanawia stworzyć ciekawa fabułę wyjaśniającą tę zagadkę. Można powiedzieć, że Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek są swoistą fantazją na temat tego, dlaczego do pralki wkładamy parę skarpetek, a po skończonym praniu wyjmujemy tylko jedną.

Problematyka

Dzięki różnym charakterom poszczególnych skarpetek-bohaterek, Justyna bednarek przemyciła do opowiadań problemy związane ze współczesnymi wartościami. Skarpetki mają w sobie chęć i wolę zmieniania

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 3 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');