Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – opracowanie (czas i miejsce akcji, geneza, motywy, problematyka)

Ostatnio komentowane
jestem helikopterem
samolot • 2019-11-21 20:51:52
Przydatne, zapożyczyłem kilka zdań do własnej pracy.
Rafał • 2019-11-21 16:11:48
nie fajny
lolkamolkakwiat • 2019-11-21 16:09:24
Martina Lutra Kinga - może ktoś łaskawie poprawi pisownię!
PL • 2019-11-21 14:38:35
ccccccccccccccccccccccccccccccccc
ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc • 2019-11-21 13:33:04
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Czas i miejsce, w którym żyje rodzina małej Basi są bliżej nieokreślone. Wiemy, że jest to świat prawdziwy, w którym żyją normalne, zwyczajne rodziny. Każde z dziesięciu opowiadań obrazujące przygody zaginionych skarpetek, rozgrywa się w innej przestrzeni.

Akcja tych mądrych i dowcipnych opowiadań dzieje się na łące, w lesie, na miejskich ulicach, w parku, szpitalu czy w ogrodzie. Pojawia się także przestrzeń i publiczna i medialna (w opowieści o skarpecie-polityku oraz skarpecie-aktorce).

Geneza

Pomysł stworzenia historii o skarpetach Justyna Bednarek zaczerpnęła z codziennego problemu, który przytrafia się chyba każdemu, a mianowicie znikających w praniu skarpetkach do pary. Z tego prozaicznego problemu autorka postanawia stworzyć ciekawa fabułę wyjaśniającą tę zagadkę. Można powiedzieć, że Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek są swoistą fantazją na temat tego, dlaczego do pralki wkładamy parę skarpetek, a po skończonym praniu wyjmujemy tylko jedną.

Problematyka

Dzięki różnym charakterom poszczególnych skarpetek-bohaterek, Justyna bednarek przemyciła do opowiadań problemy związane ze współczesnymi wartościami. Skarpetki mają w sobie chęć i wolę zmieniania

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 5 =