Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Lassie, wróć! - opracowanie

Ostatnio komentowane
Niesamowite hostingserwery.com
Linux • 2019-06-16 16:47:25
przydalo sie
jjoojo • 2019-06-13 14:46:18
Nie tyle rozwód co uznanie małżeństwa za nieważne dr Arletta Bolesta adwokat kości...
Arletta Bolesta • 2019-06-12 13:59:29
Abstrakcjonizm operuje abstrakcją! Zrezygnował, jak sam autor pisze, z wszelkiej figurat...
Anna • 2019-06-11 17:31:16
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Czas i miejsce akcji

Czas akcji
Czas wydarzeń nie został dokładnie podany. Wiadomo, że dzieją się one na przestrzeni kilku miesięcy, w latach przed II wojną światową.

Miejsce akcji
Miejscem akcji są Anglia, a w niej małe górnicze miasteczko Greenall Bridge w hrabstwie York, w którym zamieszkuje rodzina Sama Carraclougha wraz z Lassie oraz Szkocja, a dokładnie posiadłość księcia Rudling na Wyżynie Szkockiej, a także droga pomiędzy tymi dwoma punktami, mierząca ponad czterysta mil.

Geneza

„Lassie, wróć!” została początkowo opublikowana w roku 1938 w czasopiśmie Saturday Evening Post jako nowela, a dwa lata później autor podjął decyzję o napisaniu powieści o tym samym tytule. Inspiracją do podjęcia tego tematu była hodowla psów, między innymi owczarków szkockich collie, w Pensylwanii należąca do Erica Knighta i jego żony.

Motywy

Motyw psa - Pies rasy owczarek szkocki collie jest głównym i tytułowym bohaterem powieści. Książka ukazuje siłę przywiązania i wierności psa wobec jego właściciela, a także zwierzęcego instynktu. Te trzy czynniki wiodą suczkę Lassie przez setki mil, narażając ją na głód, choroby, wycieńczenie, a nie raz i śmierć, po to by zgodnie ze zwyczajem, przyjść o odpowiedniej

Polecamy również:

  • Lassie, wróć! - streszczenie

    1. Nie na sprzedażLassie była wierną suczką, która codziennie przychodziła pod szkołę syna swojego właściciela. Był to pies znany w całej wiosce. Właściciel – Sam Carraclough nie chciał sprzedać go za żadną cenę. Więcej »

Komentarze (0)
4 + 4 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');