Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Lassie, wróć! - opracowanie

Czas i miejsce akcji

Czas akcji
Czas wydarzeń nie został dokładnie podany. Wiadomo, że dzieją się one na przestrzeni kilku miesięcy, w latach przed II wojną światową.

Miejsce akcji
Miejscem akcji są Anglia, a w niej małe górnicze miasteczko Greenall Bridge w hrabstwie York, w którym zamieszkuje rodzina Sama Carraclougha wraz z Lassie oraz Szkocja, a dokładnie posiadłość księcia Rudling na Wyżynie Szkockiej, a także droga pomiędzy tymi dwoma punktami, mierząca ponad czterysta mil.

Geneza

„Lassie, wróć!” została początkowo opublikowana w roku 1938 w czasopiśmie Saturday Evening Post jako nowela, a dwa lata później autor podjął decyzję o napisaniu powieści o tym samym tytule. Inspiracją do podjęcia tego tematu była hodowla psów, między innymi owczarków szkockich collie, w Pensylwanii należąca do Erica Knighta i jego żony.

Motywy

Motyw psa - Pies rasy owczarek szkocki collie jest głównym i tytułowym bohaterem powieści. Książka ukazuje siłę przywiązania i wierności psa wobec jego właściciela, a także zwierzęcego instynktu. Te trzy czynniki wiodą suczkę Lassie przez setki mil, narażając ją na głód, choroby, wycieńczenie, a nie raz i śmierć, po to by zgodnie ze zwyczajem, przyjść o odpowiedniej

Zobacz również

  • Lassie, wróć! - streszczenie

    1. Nie na sprzedażLassie była wierną suczką, która codziennie przychodziła pod szkołę syna swojego właściciela. Był to pies znany w całej wiosce. Właściciel – Sam Carraclough nie chciał sprzedać go za żadną cenę.

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 3 =
Ostatnio komentowane
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28
Rzym podbity przez barbarzyńców powoli całkowicie zamierał. Styl romański jest uprosz...
Badacz wlotów i upadków cywilizacji • 2020-06-11 21:16:11