Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Eugeniusz Oniegin - streszczenie

Ostatnio komentowane
super omawiamy tą lekturę teraz pani nam poleciła tą stronę jesteś super koffam cię
gosia • 2020-02-26 05:31:36
o jo nie wierze ile tego jest jak jo nie zdom..
wahelxpompa • 2020-02-25 22:22:02
„Alkiny to węglowodory nienasycone, zawierające co najmniej jedno potrójne wiązanie ...
grzegorz • 2020-02-26 10:55:43
Jeszcze nadmienię, że piszemy 0°C, a nie 0 st. C. Cóż to, autor nie umie uzyskać zna...
grzegorz • 2020-02-26 10:53:09
xdxdxd
sto ciechanów • 2020-02-24 17:46:43
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Na początku poematu poznajemy dzieciństwo bohatera. Samego Eugeniusza poznajemy w momencie gdy podróżuje pocztowymi końmi do swojego umierającego stryja. Oniegin urodził się w północnej części kraju w rodzinie zadłużonego ojca. Wychowanie, utrzymanie i wykształcenie syna wiele kosztowałoby mężczyznę, dlatego młody Eugeniusz wiele czasu spędzał na dworach nabierając ogłady i ucząc się życia. Po śmierci wuja chłopak dziedziczy jego majątek, choć nie bardzo umie się  z nim obchodzić. Zaczyna trwonić pieniądze na zabawy i tanie rozrywki, zamiast je dobrze zainwestować.

Pewnego dnia Eugeniusz zaczyna tęsknić za bardziej prawdziwym, prostszym życiem i wyjeżdża na wieś. Tam zawiązuje znajomość z młodym poetą Władimirem Leńskim. Władimir zakochany jest w siostrze Tatiany – Oldze. Wymienione dziewczęta mieszkają nieopodal wraz z owdowiałą matką. Młodzieńcy odwiedzają je w majątku, a wizycie towarzyszy miła atmosfera. Tatiana ulega urokowi Oniegina i mówi mu o swoich uczuciach. Chłopak nie docenia jednak tego wyznana w swej cyniczności. Nie będąc nigdy prawdziwie zakochanym nie rozumie stanu dziewczyny i drwi z niego. Taką postawę spowodowało u Eugeniusza lekkie i niezobowiązujące życie, do

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 2 =