Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Dynastia Miziołków - Streszczenie - strona 2

Ku zdziwieniu Miziołka do finału przechodzi Pućka, która jeździ na deskorolce i trenuje Kickboxing. 24.05 odbywają się urodziny i Miziołek jest bardzo zadowolony z imprezy.

Czerwiec

Zbliżający się koniec roku zmusza kolegów Miziołka do nauki, co ogranicza czas na zabawę. Chłopiec nie chce, żeby mama szła z nim na rozdanie świadectw, bo boi się krzyków o dobry z zachowania, na szczęście mama zapomina. Miziołek pakuje się na kolonie i wyjeżdża pod koniec czerwca. Zamiast pamiętnika pisze listy do rodziców.

Listy - lipiec i sierpień

Droga do Pupek przebiega z niespodziankami - jeden z chłopców w pociągu włącza hamulec bezpieczeństwa, reszta rozrabia, więc zostają przesadzeniu do przedziału dziewczynek. Kiedy rodzice przysyłają Miziołkowi słodycze dzieli się z kolegami. Zwiedzają Malbork. Mamiszon przysyła mu jeden kalosz.

Kiedy wraca, zastaje w domu remont, więc wyjeżdża do babci do Kełpina i stamtąd pisze kolejne listy. Spotyka tam swoich kolegów, z którym wspólnie rozrabiają - rok wcześniej oddali rzeczy babci do muzeum regionalnego.

Następnie jedzie na obóz harcerski, gdzie cały czas pada. Śpi w namiocie z chłopcem, który bardzo dużo je - martwi go to, bo mają wspólne

Zobacz również

 • Dynastia Miziołków - Bohaterowie

  Miziołek Dwunastoletni narrator opowieści. Jego przezwisko wzięło się z rymowanki, którą mówił w dzieciństwie - zamiast "aniołek, fiołek" mówił "aniołek, miziołek". Nie lubi swojego przezwiska, ale wszyscy tak do niego mówią. Swoją kreatywność wykorzystuje do wymyślania coraz to nowych figlów, z...

  Więcej
 • Dynastia Miziołków - opracowanie (czas i miejsce akcji, tematyka, geneza)

  Czas i miejsce Akcja rozgrywa się w ciągu jednego roku od 1 kwietnia do 31 marca. Miziołek krótko opisuje każdy dzień. Rodzina Miziołków mieszka w Warszawie, na co wskazuje wycieczka klasowa do Łazienek i na stare miasto. Większość akcji ma miejsce w domu Miziołka i szkole. Wakacje chłopiec spędza na kolonii w Pupkach,...

  Więcej
 • Dynastia Miziołków - problematyka

  Dojrzewanie Książka przedstawia reakcje nastolatka na dojrzewanie własne i jego rówieśników. Miziołek dostrzega zmiany fizyczne zarówno w sobie jak i w swoich koleżankach i kolegach. Dzięki humorystycznej konwencji książki problemy ukazane są w lekkim tonie.

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (1)
Wynik działania 5 + 5 =
komi123
2019-05-29 17:17:21
modre
Ostatnio komentowane
Xd bardzo pomocne
Julspn beng • 2020-04-08 00:02:41
lol
pojczek • 2020-04-07 19:23:24
nie jednak nie mam pojęcia co nawet tam napisali
tenktos • 2020-04-07 16:55:51
pomocne
owca • 2020-04-07 16:18:09
izy
fabianek • 2020-04-07 13:10:34