Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Dynastia Miziołków - Streszczenie - strona 2

Ostatnio komentowane
k00zak
dd • 2020-02-17 18:38:28
smutne
m • 2020-02-14 22:58:19
co te ruskie wymyslaja ,Chruszczow siedzial 3 mce w AMERYCE i prosil o pomoc,bo juz caly r...
ala • 2020-02-13 22:41:05
bardziej chodzilo mi o jakies konkretne przyklady
Mareczkoskoxx • 2020-02-13 17:58:09
Super tekst, pomógł mi w zadaniu polecam buziaczki :*
Kamilek • 2020-02-13 10:31:47
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Ku zdziwieniu Miziołka do finału przechodzi Pućka, która jeździ na deskorolce i trenuje Kickboxing. 24.05 odbywają się urodziny i Miziołek jest bardzo zadowolony z imprezy.

Czerwiec

Zbliżający się koniec roku zmusza kolegów Miziołka do nauki, co ogranicza czas na zabawę. Chłopiec nie chce, żeby mama szła z nim na rozdanie świadectw, bo boi się krzyków o dobry z zachowania, na szczęście mama zapomina. Miziołek pakuje się na kolonie i wyjeżdża pod koniec czerwca. Zamiast pamiętnika pisze listy do rodziców.

Listy - lipiec i sierpień

Droga do Pupek przebiega z niespodziankami - jeden z chłopców w pociągu włącza hamulec bezpieczeństwa, reszta rozrabia, więc zostają przesadzeniu do przedziału dziewczynek. Kiedy rodzice przysyłają Miziołkowi słodycze dzieli się z kolegami. Zwiedzają Malbork. Mamiszon przysyła mu jeden kalosz.

Kiedy wraca, zastaje w domu remont, więc wyjeżdża do babci do Kełpina i stamtąd pisze kolejne listy. Spotyka tam swoich kolegów, z którym wspólnie rozrabiają - rok wcześniej oddali rzeczy babci do muzeum regionalnego.

Następnie jedzie na obóz harcerski, gdzie cały czas pada. Śpi w namiocie z chłopcem, który bardzo dużo je - martwi go to, bo mają wspólne

Polecamy również:

  • Dynastia Miziołków - Bohaterowie

    Miziołek Dwunastoletni narrator opowieści. Jego przezwisko wzięło się z rymowanki, którą mówił w dzieciństwie - zamiast "aniołek, fiołek" mówił "aniołek, miziołek". Nie lubi swojego przezwiska, ale wszyscy tak do niego mówią. Swoją kreatywność wykorzystuje do wymyślania coraz to nowych... Więcej »

  • Dynastia Miziołków - opracowanie (czas i miejsce akcji, tematyka, geneza)

    Czas i miejsce Akcja rozgrywa się w ciągu jednego roku od 1 kwietnia do 31 marca. Miziołek krótko opisuje każdy dzień. Rodzina Miziołków mieszka w Warszawie, na co wskazuje wycieczka klasowa do Łazienek i na stare miasto. Większość akcji ma miejsce w domu Miziołka i szkole. Wakacje chłopiec spędza... Więcej »

  • Dynastia Miziołków - problematyka

    Dojrzewanie Książka przedstawia reakcje nastolatka na dojrzewanie własne i jego rówieśników. Miziołek dostrzega zmiany fizyczne zarówno w sobie jak i w swoich koleżankach i kolegach. Dzięki humorystycznej konwencji książki problemy ukazane są w lekkim tonie. Więcej »

Komentarze (1)
2 + 3 =
Komentarze
komi123 • 2019-05-29 17:17:21
modre