Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Dzika kaczka - bohaterowie

Ostatnio komentowane
Dzk
Serek • 2019-12-05 21:29:59
jd
jd • 2019-12-05 16:50:39
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Kom...
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Komentarz nie został zapisany. Nie podano tr • 2019-12-04 17:25:17
JD
Adam Psikutas • 2019-12-04 12:04:11
w tekście są poważne błędy merytoryczne
Damian • 2019-12-04 10:25:25
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Stary Werle

Stary Werle to ojciec Gregersa. Wdowiec, bogaty fabrykant. Prowadzi rozległe interesy w mieście. Ma także fabrykę w górach, w której pracuje jego syn. Z synem nie widział się od piętnastu lat. Gdy tylko mężczyźni spotykają się, dochodzi do kłótni. W młodości miewał romanse. Był związany ze swoją gosposią Giną, z którą ma nieślubną córkę – Jadwinię. Obecnie spotyka się ze swoją kolejną pracownicą – panią Sörby, z którą chce się ożenić.

Pomaga finansowo rodzinie Edkalów, lecz nie robi tego bezinteresownie. Prowadził kiedyś interesy ze starym Edkalem. Po aferze z nielegalnym wyrębem lasu stary Edkal zbankrutował, a Werlego oczyszczono z zarzutów. Ponadto syn Edkala ożenił się z Giną i wychowuje córkę Werlego.

Gregers Werle

Gregers Werle to idealista. Wierzy w siłę prawdy. Uważa, że prawdę trzeba mówić zawsze, w każdej sytuacji, nie zważając na konsekwencje. Jest kolegą Hjalmara z lat szkolnych. Skonfliktowany z ojcem. Ma odmienne zdanie na temat przeszłości. Nie wierzy ojcu. Uważa, że jest winny wyrębowi lasu tak samo jak Edkal. Ma do ojca żal za zdrady, jakich się dopuszczał wobec matki. Mówiąc prawdę Hjalmarowi o jego małżeństwie, doprowadza do tragedii – samobójstwa

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 1 =