Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Sekretarze generalni NATO - lista

Ostatnio komentowane
kuurde powalił by se człowiek a tu sie sralkanuw cza uczyć
PIOTERBUBR • 2019-04-25 15:59:10
przydało się na wos
lollll • 2019-04-25 06:37:26
kjygj
jfghjnf • 2019-04-24 21:09:05
hahaha
nati8991 • 2019-04-24 09:07:34
Widać że gimbus
Gimbus • 2019-04-24 06:36:17
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA
Lista Sekretarzy Generalnych NATO (chronologiczna)
  • Hastings Lionel Ismay: 4 kwietnia 1952 – 16 maja 1957
  • Paul-Henri Spaak (Belgia), okres pełnienia funkcji: 16 maja 1957 r. - 21 kwietnia 1961 r.
  • Dirk Stikker: 21 kwietnia 1961 – 1 sierpnia 1964
  • Manlio Brosio: 1 sierpnia 1964 – 1 października 1971
  • Joseph Luns: 1 października 1971 – 25 czerwca 1984
  • Peter Carington, 6. baron Carrington: 25 czerwca 1984 – 1 lipca 1988
  • Manfred Wörner: 1 lipca 1988- 13 sierpnia 1994
  • Sergio Balanzino: 13 sierpnia – 17 października 1994
  • Willy Claes: 17 października 1994 – 20 października 1995
  • Sergio Balanzino: 20 października – 5 grudnia 1995
  • Javier Solana: 5 grudnia 1995 – 6 października 1999
  • George Robertson, baron Robertson of Port Ellen: 14 października 1999 – 1 stycznia 2004
  • Jaap de Hoop Scheffer: 1 stycznia 2004 – 1 sierpnia 2009
  • Anders Fogh Rasmussen: 1 sierpnia 2009 – obecny Sekretarz Generalny

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 4 =