Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Mała księżniczka - opracowanie (czas i miejsce akcji, bohaterowie, interpretacja) - strona 2

osoba fałszywa i zachłanna, ocenia ludzi po wielkości majątku, bywa okrutna, zimna i zła.

Amelia Minchin – siostra Marii, zastraszona, podporządkowana, robi to, co każe jej siostra, bywa też ofiarą jej złego humoru.

Ermengarda Saint John – słaba uczennica, choć bardzo się stara, nie potrafi zapamiętać i zrozumieć wielu rzeczy. Czuje się gorsza od innych, często jest przedmiotem kpin. Szczera, nie odwraca się od Sary, kiedy ta traci wszystko, potrafi się dzielić i współczuć.

Becky – służąca na pensji, druga przyjaciółka Sary, która nie opuszcza jej w trudnym czasie.

Lawinia Herbert – była pupilką panny Minchin, dopóki nie pojawiła się Sara. Jest zazdrosna o względy, jakie wszyscy okazują Sarze i o jej majątek. Triumfuje, kiedy rywalka zostaje służącą. Jest dwulicowa i okrutna.

Lottie – czteroletnia wychowanka pensji, po stracie matki jest kapryśna i smutna, w Sarze znajduje oparcie i traktuje ją jak drugą mamę.

Pan Carrisford – przyjaciel kapitana Crewe, to on namówił go na zainwestowanie w kopalnię diamentów. Uczciwy i wrażliwy człowiek, który przez lata dokłada wszelkich starań, by odnaleźć córkę byłego wspólnika i oddać należną jej cześć spadku.

Ram Dass – Hindus, służący

Zobacz również

  • Tajemniczy ogród - streszczenie

    Mary Lennox spędza wczesne dzieciństwo w Indiach. Rodzice – zapracowany angielski urzędnik i piękna, ale egoistyczna matka – nie poświęcają dziewczynce zbyt wiele uwagi. Mary, dorastająca w otoczeniu hinduskich służących, staje się kapryśnym i rozpieszczonym dzieckiem. Podczas epidemii cholery bohaterka traci oboje rodzic&o...

    Więcej
  • Frances Hodgson Burnett, Mały Lord – streszczenie

    Dowiadujemy się, że mieszkający w Anglii arystokrata o imieniu Jan Artur Molyneux Errol, hrabia Dorincourt sprowadza do siebie swojego wnuka i jedynego spadkobiercę – Sedryka.

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 3 =
Ostatnio komentowane
Wartościowy i pouczający o fizyce i pokazuje siłe dośrodkową bardzo dobrze i przejrzy...
D.N.A • 2020-04-08 19:39:31
Bardzo mi pomogło,
Elo • 2020-04-08 14:38:50
dobre
tom • 2020-04-08 12:22:18
dobra odpowiedź
kox • 2020-04-08 11:27:19
Xd bardzo pomocne
Julspn beng • 2020-04-08 00:02:41